• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (533) 629-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Doğru Likit Nasıl Seçilmelidir ? Elektronik Sigara - Likit Öldürür mü ?

Doğru Likit Nasıl Seçilmelidir ? Elektronik Sigara - Likit Öldürür mü ?

Doğru Likit Nasıl Seçilmelidir ? Elektronik Sigara - Likit Öldürür mü ?

29 Ekim 2019, 13:009852

Doğru Likit Nasıl Seçilmelidir ? Elektronik Sigara - Likit Öldürür mü ?

   Çoğumuzun hayatına yeni girmiş olsa da elektronik sigaralar ilk çıktığı tarihten bu yana çok fazla popülerlik kazanamamış ve son dönemde, çok fazla kişinin sigaradan dolayı hayatını kaybetmesiyle ve kanser oranlarının artmasıyla birlikte elektronik sigaraya kullanımı neredeyse 5 milyon kişiye yükselmiştir.

   Çok çeşitli elektronik sigaralar bulunmasına rağmen pod ve mod cihaz kullanan kişilerin artmasıyla birlikte, müşterilerinin çoğunu kanser vb. nedenlerle kaybeden büyük şirketler bundan nemalanmak adına kendi şirketleri adı altında, elektronik sigara çalışma prensibine benzer şekilde sigaralar üretmeye ve inovatif bir şekilde önümüze sunmaya başlamışlardır,çalışma prensibi olarak elektronik sigara'ya benzeseler bile elektronik sigara değillerdir.

 

   Bu cihazların tek farkı likit yerine içerisine sigara tarzında tütün koyulup ateşleme yaparak normal sigara gibi içilmesi'dir. Fakat herkesin söylediği gibi elektronik sigara da zararlı demek bizi bu illetten kurtarmamakta, gelişmiş ülkeler bu konu üzerinde çok fazla araştırma yapmalarına rağmen, insanlar genelde araştırmadan her okuduklarına inanmayı tercih etmiş olduğu için her duyduğu habere inanmaktadır, Amerika'daki elektronik sigaraların patlamasının sebebinin uyuşturucu veya pillerinin bakımsızlığı olamaz mı? veya coilin çok fazla ısınması ve cihazın içerisinde güç devreleri olmaması olabilir mi ? 

   Bu tarz haberleri yapanların ve yaptıranların sigara satışını durduran büyük karteller olduğu da bizim bilgimizde'dir. Kalem şeklinde kullanıma sunulan ilk elektronik sigaraların mantığı çok basitti ve bu cihazlar piyasada çok üzün süre durdu ve bizde bu cihazlardan maalesef aldık fakat günümüze döndüğümüzde gayet şık ve içerisinde çok fazla özelliği bulunan cihazlarla karşı karşıyayız. Günümüz teknolojisinde bilgisayar teknolojisinde kullanılan işlemcilere benzer işlemciler ile kontrol edilen, telefonlarımızda bulunan sensörler ile çok benzeşen aşırı akım kesme sensörleri, kısa devre sensörleri, yüksek ısı algılama sensörleri gibi bir çok yeniliğe sahiptir.. evet işin elektronik donanım kısmını geçtikten sonra gelelim en önenmli ikinci unsur olan likit kısmına..

Doğru likit nasıl seçilir ?

Elektronik sigaraların yaygınlaşması ile likit kavramı hızlı bir şekilde yaygınlaşmış, ithal adı altında sahte likitler üretilerek, tüketiciye sunulmuştur.. internette bir çok likit tarifi bile mevcuttur. Likitin buharlaşması ile ciğerimize soluduğumuz duman doğrudan ilişkilidir ve kalitesi çok önemlidir, ingiltere kamu kurumunun yapımış olduğu 10 yıllık bilimsel araştırmalar göstermiştir ki likitin kaliteli olması durumunda elektronik sigara normal sigaraya göre %95 daha zararsız olduğu kanıtlanmış, rapor ve belgeleri ile internet ortamına, insanlığa sunulmuştur. Likit şişelerinin bandrollü, güvenlik şeritli, kaliteli ambalajlarda olmasına özen gösterilmeli, bilinen markalar tercih edilmelidir.. İnstagramda yüzlerce esigara sayfasında bulabileceğiniz 5 şişesi yüz lira kargo bedava gibi çarpık ve duruma ters düşen likitler tercih edilmemeli, bu sağlık teröristlerinin para kazanmak uğruna başlattığı bu hareketten uzak kalınmalıdır. Unutulmamalıdır ki likitin en kaliteli en pahalısını da kullansanız her türlü normal sigaradan çok daha uygun maliyetlerde olacaktır, maliyet bir kenara dursun zaten elektkronik sigara daha ucuz olduğu için değil normal sigaraya göre daha sağlıklı olduğu için tercih edilmelidir.

İnsan sağlığını hiçe sayarak kalitesiz ve sağlıksız ortamlarda, merdiven altı olarak üretilen likitler içindeki kimyasallar bilinmemekte, şişe üzerlerinde üretim yeri, tarihi, içeriği hiç bulıunmamakta veya eksik yanlış bilgiler içermektedir, sigaradan kurtulmak için elektronik sigaraya başlayan bir çoğu kişi kanser olma riskinin veya sigaraya bağlı btün hastalıkların bireyin kendisine, uğrama riskinin düşük olduğuna inanması ve farkında olmadan sigaradan olmadığı kanserin kalitesiz üretim likitlerden kendisini bulması durumunda her şey için geç kalınmış olacaktır.

Kaliteli likit, kaliteli buhar, kaliteli buhar ise keyifli ve normal sigaraya karşı daha sağlıklı bir deneyim sunabilir. 

   Elektronik sigara'ya kendimizi sigara'dan kurtarıp daha temiz ve sağlıklı yaşama başlamak için attığımız adımda sigara ile aynı sistemde çalışan adına elektronik sigara denilen ve tütün ile çalışan bir elketronik sigara kullanıp kendi hayatınızı ve sevdiklerinizden kendinizi kopartmayıp sağlıklı ve huzurlu günler diliyoruz.

 

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Serhat Vardar
Serhat Vardar
21 Kasım 2019, 18:35

Benim makinanın içene likit kaçtı baya tamirini nasıl yaparız bi yardım edermisiniz ben içini açtım kapatamıyorum da.

Belma Sarı
Belma Sarı
18 Kasım 2019, 19:37

Sağlığım için yurtdışından getirttiğim likitlerden kullanıyorum herkese tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

WhatsApp