• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Dünyaca Ünlü Tıp Dergisi Elektronik Sigarayı Onayladı.!

Dünyaca Ünlü Tıp Dergisi Elektronik Sigarayı Onayladı.!

Dünyaca Ünlü Tıp Dergisi Elektronik Sigarayı Onayladı.!

24 Eylül 2019, 23:542371

Dünyaca ünlü Tıp dergisi, Lung Disease News, sigara içmeye daha az zarar veren bir alternatif olarak elektronik sigarayı onaylıyor.

Elektronik sigaralar ve faydalarıyla ilgili yanlış bilgilendirme ve berbat bilim sosyal medyada sürekli olarak paylaşılıyor ve medya kuruluşları tarafından daha da yaygınlaştırılıyor. Medyanın çoğu, elekronik sigaraya karşı sert bir duruş sergilemeyi seçtiğinde, büyük bir tıp dergisinin anlatımıyla boyun eğmesi ve elektronik sigara ürünlerinin kullanımını onaylaması gerçekten şaşırtıcıdır.

İngiltere’den yola çıkarak, Lung Disease News, astım, bronşit ve KOAH gibi kronik akciğer koşullarına odaklanan tıbbi bir yayındır. Bu koşullar için yeni bilgiler ve tedavilerle ilgili en son bilimsel atılımları ve araştırmaları bildirirler.

Vaping karşıtı eylemciler, elektronik sigara hareketini olumlu bir ışıkla eleştirdiler. Bu arada, elektronik sigara topluluğu, halkı elektronik sigaranın potansiyel faydaları hakkında daha iyi bilgilendirmeye yardımcı olan hareketi övdü.

Yetkililerden ve medyadan sürekli bir inceleme çağında, bunun gibi onaylamalar, esigarayı çevreleyen dengeli bir söylem sağlamak için hayati öneme sahiptir. Bu mağazalar tarafından yaratılan olumsuz damgalar ve dernekler, halkı esigara sigara içmek kadar zararlı olduğuna inanmak için yanlış şekillendirebilir ve yanlış yönlendirebilir.

Elektronik Sigaranın Faydaları

Araştırmalar her zaman buharlaşmanın günümüzde mevcut en etkili sigara bırakma cihazlarından biri olduğunu kanıtlıyor. Louisville Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma, sigara içenlerin sigarayı bırakmalarına yardım etmede en etkili araç olduğunu ve hatta Chantix gibi reçeteli alternatifleri dövdüğünü belirlemiştir.

Public Health England tarafından yapılan çığır açan bir çalışmada araştırmacılar, elektronik sigaranın, sigara içmekten en az % 95 daha güvenli olduğunu buldular . İlişkisiz bir soruşturmada Roswell Park Kapsamlı Kanser Merkezi vapingin sigara içmekten % 93 daha güvenli olduğunu buldu.

Bu arada, Aerosol Sciences Dergisi'nde yayınlanan bir dönüm noktası çalışması, gazetelerin sigara içenlere göre 57.000 kat daha düşük bir kanser riskine sahip olduğunu buldu . Araştırmacılar buhardaki partikül maddenin dumandan çok daha az zararlı olduğunu buldular.

Ürün ve cihazların vaping kanıtlanmış yararları rağmen, Sigara ve Sağlık Eylem tarafından bir anket bulundu yetişkinlerin sadece% 13 elektronik sigaranın % 26 daha kötü değilse gibi kötü olduğuna inanmaya ile, sigara daha güvenli olduğuna inandıklarını. Yetişkinlerin sağlıkları hakkında sorumlu kararlar alabilmeleri için esigaranın potansiyel risklerini ve yararlarını çevreleyen dengeli bir anlatı olması şarttır.

Yorumlar

Kağan Elmacı
Kağan Elmacı
09 Kasım 2019, 16:01

güzel bilgilendirme için sağolun, elektronik sigara nereden bulabilirim acaba ?

Yorum Yap

WhatsApp