• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara Coil Nedir? - Elektronik Sigaranız'da Nasıl Bir Etki Bırakır? - Coil Nedir?

Elektronik Sigara Coil Nedir? - Elektronik Sigaranız'da Nasıl Bir Etki Bırakır? - Coil Nedir?

Elektronik Sigara Coil Nedir? - Elektronik Sigaranız'da Nasıl Bir Etki Bırakır? - Coil Nedir?

30 Ekim 2019, 12:473982

Elektronik Sigara Coili Nedir? - Elektronik Sigaranız'da Nasıl Bir Etki Bırakır? - Coil Ne İçin Kullanılmalıdır?

Elektronik Sigara Coili Nedir?

   Genellikle, yukarıdan doldurulabilen (yani doldurulabilir bir atomizer) olan çoğu elektronik sigara, değiştirilebilir 'atomizer kafaları' ile donatılmıştır. Bunlar genellikle sadece 'coil' olarak adlandırılır ancak coil teli ve fitil malzemesi(pamuk) içerir. Pamuk fitili likiti emerek biz cihazımızı ateşleyerek tankımızın içerisinde bulunan likit coil yardımıyla ısınmak suretiyle bizde buharı atomizer(drip tip) yardımıyla ağzımıza çekerek büyük buhar bulutları oluştururuz, bu yüzden elektronik sigaranın kalbi coil'dir.

Elektronik Sigaranızda Nasıl Bir Etki Yapmaktadır?

   Bir coilin doldurulması, sadece likiti tanka doldurup ateşleme yapmak değildir. Ateşleme yaptığınızda, pili etkinleştirdiğinizde coilin yanmasını da likit önlemektedir. Bu aynı zamanda oldukça korkunç bir tadı olan, cihazı likitsiz bırakarak çalıştırmaktır ki coilinizin yanması ve ağzınıza kötü bir tat gelmesi olarak da bilinir. Likitsiz olarak çekim yaptığınızda ne demek istediğimi anlayabilirsiniz insanlık hali bazen unutulabiliyor. 

Bir Coil Nasıl Hazırlanır?

   Coilinizi doldurmak için tek yapmanız gereken, atomizerinizi likit ile doldurmak yaklaşık 10 dk bekledikten sonra bir tadına bakmaktır. Eğer beklemez ve sabırsız davranırsanız likitin tadı ağzınıza tam olarak tadını vermeyecektir. Yukarıdaki gibi, bu, yeni coilinizin içindeki pamuğun, ilk lezzetli nefeste hazır olması için bol miktarda likit emmesini sağlayın ve tadnı çıkartın.

   Coilinizi her zaman 5-30 dakika arasında, mümkün olduğunca uzun süre kullanmadan bırakmanız tavsiye edilir. Ne kadar uzun süre bırakırsanız o kadar lezzetini alırsınız, çoğu coil yaklaşık 10 dakika sonra içime hazır olmakta. Fakat bileşenlerin akışkanlığı nedeniyle, PG içeriği yüksek olan likitlerin bir coili doyurması daha az zaman alacaktır. VG içeriği yüksek olan likitlerin süresi biraz daha fazla olmaktadır. 

Coilinizi Daha Hızlı Aktif Hale Getirmek İçin Yapılması Gerekenler?

   Hazırlama işlemini biraz hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Tankınıza yerleştirmeden önce bir miktar likiti coilinizdeki hava deliklerinden doğrudan pamuk üzerine damlatın. Ağızlıktan birkaç kez sertçe nargile çekimi gibi çekerek likitin pamuğun içinden çekilmesine yardımcı olun. Bunu yaparken pili çalıştırmadığınızdan emin olun!

   Tankınızın hava akımı ayarı varsa, bunu yaparken neredeyse tamamen kapanacak şekilde tutun.Likiti ve elektronik sigara kurulumunuza bağlı olarak, yukarıdaki adımlar tek başına coilinizii doyurmaya yetmeyebilir. Bu nedenle, depoyu birkaç dakika bekletmeye bırakarak daha sonra yavaşça likitinizi coilinizin üzerine dökerek kullanabilirsiniz herkese bol dumanlar.

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Alper Güven
Alper Güven
21 Kasım 2019, 18:23

Ben hep coilimden yanık bir tat alıyordum beklemek gerekiyormuş 10 dk tavsiyenize uydum artık likitimin tadı güzel geliyor.

Murat Değnek
Murat Değnek
18 Kasım 2019, 19:38

Bu koillerin yenilerini nereden bulabilirim, siz satıyormusunuz.

Yorum Yap

WhatsApp