• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara'da Sigara İçim Ve Nargile İçim - Arasındaki Farklar - Özellikler - Teknik Terimler.?

Elektronik Sigara'da Sigara İçim Ve Nargile İçim - Arasındaki Farklar - Özellikler - Teknik Terimler.?

Elektronik Sigara'da Sigara İçim Ve Nargile İçim - Arasındaki Farklar - Özellikler - Teknik Terimler.?

30 Ocak 2020, 15:543853

Elektronik Sigara'da Sigara İçim Ve Nargile İçim - Arasındaki Farklar - Özellikler - Teknik Terimler.?

   Elektronik sigaralar da kullanıcıların yeni başladıkları pod sistemlerde adının çokça duyulduğu 'nargile içimi -MTL ve sigara içimi - sub ohm' gibi teknik terimler sigara bağımlıların bilmediği fakat elektronik sigara kullananıcılarının bildiği terimlerdir, zamanla kullanarak iki içim tadını bilenler kararlarını hangi içim tarzını seviyorlar ise ona göre tercihlerini yapmaktadırlar.

   Bu yazımızda nargile ve sigara içim coillerini ve elektronik sigaranın boğaz vurumuyla(geniz yanması) ilgili bilinmesi gerekli olan önemli bilgileri sizinle paylaşacağız iyi okumalar.

 

Sigara İçim MTL Nedir? - Nargile İçimi Yerine Neden Tercih Ediliyor?

   Sigara içimi genellikle sigarayı bırakmaya karar verip elektronik sigaraya başlayan ve içimini sigara içiyormuş gibi hissetmek isteyenler için az duman ve sigara hissi uyundıramak için tasarlanmıştır. Daha az, daha yüksek nikotin değerlerine sahip ve yoğun aromalı bir buhar elde elde etmek istiyorsanız seçtiğiniz cihaz, cihazınızdaki pilin durumu vb. konular önem arz etmektedir. Özellikle son yıllarda pek çok deneyimli elektronik sigara kullanıcısı sigara içimini tercih etmektedir.

   Nargile içiminin bol dumanını tercih etmeyenler, özellikle kapalı alanlarda sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyen sigara içimi coil kullanıp, daha az duman ile kendilerini tatmin edip kötü kokulara fırsat vermemektedirler. Özellikle yoğun olarak bir mod elektronik sigara kullanıyorsanız, bunun için uygun atomizer ve likitiniz varsa yoğun buhar, kapalı bir odayı göz gözü görmez hale getirir. Belki de bu yüzden özellikle ev ortamında sigara içim elektronik sigara kullanımına daha fazla avantaj sağlar tabi tercih bize kalmaktadır.

Nargile Ve Sigara İçiminin Avantajları

   Elektronik sigara, geleneksel bildiğimiz sigara veya nargilelerin aksine duman değil aromalı bir buhar meydana getirirler. Tipi veya markası ne olursa olsun elektronik sigaralar bu işlemi coil (sarım tel) kısımlarındaki likit sıvısını buharlaştırarak yaparlar. Hangi içim metodu baskın olursa olsun elektronik sigaranın buharı içeriğinde çok az miktarda aerosol veya dereceleri nanogramlarla ifade edilen solvent gibi zararlı partiküller içerebilir. Yine de elektronik sigara buharı, sigara veya nargile dumanına göre çok daha az zararlıdır. Elbette daha önceden elektronik sigara diye bir şey bilinmediği üzre bu konuda yeni yeni bilgilendiğimizin farkındayız.

   Günümüzde kimi kaynaklar tarafından “elektronik nargile” olarak bilinen mod elektronik sigara modelleri bu isimlerini sağladıkları dolgun ve yoğun buhar gücü sayesinde çok duman üreterek bizleri nargile parasından da kurtarmaktadırlar fakat ondan ziyade sağlığımız için elektronik sigara kullanmalıyız.

    Sigara içim elektronik sigara; özellikle günlük yaşam için daha idealdir. Araç kullanırken kimse arabasının yoğun elektronik sigara buharı ile kaplanmasını istemez. Aynı durum restoran, kafe gibi yerler için de geçerlidir. Sigara içim metodu, elektronik sigara cihazları ve atomizerleri(atomizer, coil ve likit tankının bulunduğu kısımdır). Sigara içimi için elektronik sigaralar, yüksek watt değerlerine ihtiyaç duymazlar. Çünkü bu cihazlar genellikle yoğun buhar meydana getirmezler. Sigara içim elektronik sigara cihazlarının bu özelliği, sigara içim elektronik sigara modellerinin daha küçük, hafif ve pratik olmasını sağlıyor.

Boğaz Vurumu(Geniz Yanması) Olayı:

   Elektronik sigara kullananların büyük bir bölümü bu durumdan muzdarip olmasına rağmen bu sigara içim hazzını hatırlatmakta olan ve kullanılan likitlerle alakalı bir durumdur, kalitesiz merdiven altı üretilen likitler boğazınızda ağrı yaparlar ve boğazlarınız tahriş olup devamlı öksürük halinde olabilirsiniz, kaliteli premium likit kullanarak kendi sağlığınız için sigaradan sonra böyle bir ucuzluğa kaçarak sağlığınızla oynamamanızı tercih ediyoruz. Çok fazla elektronik sigranızı kullandığınızda su içmeyi unuttuğunuzda boğazınızın çok fazla buhar alması ve geçerken hasar vermesi sesinizin kısılmasına ve öksüreğe neden olabilmektedir.

   www.elektroniksigaratamiri.com

 

Yorumlar

Kardelen Kaldemir
Kardelen Kaldemir
21 Kasım 2019, 18:09

Nargile gibi içiyorum gayet güzel dumanı oluyor cihazımı değiştireceğim vaporesso luxe alamayı düşünüyorum.

Vahap Kılıç
Vahap Kılıç
18 Kasım 2019, 19:47

Nargile içim başta çok fena öksürtüyordu, şimdi alıştım ve sigaranın kokusu bile kötü geliyor herkese bol dumanlar.

Zıpır
Zıpır
09 Kasım 2019, 13:57

Ben 2 yıldır mtl içiyorum son derece memnunum bol dumanı seviyorum

Yorum Yap

WhatsApp