• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara Hakkında Bilinen 5 Yanlış.!

Elektronik Sigara Hakkında Bilinen 5 Yanlış.!

Elektronik Sigara Hakkında Bilinen 5 Yanlış.!

10 Ekim 2019, 19:281841

Elektronik Sigara Hakkında Bilinen 5 Yanlış.!

   Yanlış bilgilendirme, haftada bir kez internette dolaşan yanlış bilgi ve haberlerle birlikte(yanlış haberlerle) bizlerin en büyük düşmanlarından biridir.

   Burada Elektronik Sigara Tamir Servisimiz'de elektronik sigara terminolojisinden daha gelişmiş elektronik sigara türlerine kadar her konuyu ele alarak, bu yanlış bilgilendirme ile mücadele etmek için hem sitemizde hem de sosyal medyada yapabileceğimizi yapıyoruz.

   Bugünün yayınında, fiyat etiketi ile başlayan elektronik sigara hakkındaki en büyük yanlış anlamaların beşine bakacağız.

Elektronik Sigaralar Pahalı mı?

   Elektronik sigaralar biraz pahalı bir alışkanlık olabilir inkar edecek değiliz, ama burada sağlığımızı düşünüyoruz ve sağlığımızın paradan daha kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Yeni ve şık bir elektronik sigara almak elbette ki bu ucuz olmayacak, ancak tüm bütçelere uygun ekipman ve likitler olacak, böylece elektronik sigara tercihimizde zorluk yaşamayacağız. Akıllı olun, tasarruf yapın ve elektronik sigaraya geçin, sağlıklı temiz bir nefes alın, hayatınız ve sevdikleriniz için fedakarlık yapın.

  

Türkiye'de Elektronik Sigara Düzenlenmesi Olacak Mı?

   Özellikle ülkemizde elektronik sigara kullanan sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise sigara yasağıyla ilgili olarak bakanlara, "Gerekirse vergileri üç kat artırın" talimatını vermesiyle birlikte elektronik sigaraya yönelişin artacağını gözlemlemekteyiz. Elektronik Sigaraların da ülkemizde kullanımının yasak olmasıyla birlikte, devletimizin bu hususta da fiyatlarda değilde sağlıkla ilgili çalışmalarda bulunması gerekmektedir.

   Sağlık ve hijyen üzerine yapılan düzenlemelere uyulmalıdır.

Elektronik Sigara - Sigara Dumanı Kadar Zararlı mı?

   Elektronik sigara buharının, sigara dumanı kadar zararlı olduğu konusunda birçok yanlış iddia var ve ne yazık ki, bu iddiaların çoğu kez, bağımsız bir araştırma yapmadan ve bilinçsizce söylenen sözlerden ibaret olduğunu unutmamak lazımdır.

   Elektronik Sigara, bebekler ve hayvanlar üzerinde, zararlı bir etkiye sahip olup olmayacağına karar vermek için son yıllarda sayısız bilimsel çalışma yapılmıştır ve bir elektronik sigara satış mağazasında son zamanlarda yapılan bir hava örnekleme çalışmasını yürüttüğü haberi içeren bir çalışma yapılmıştır. 

Likiti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

   Tüm bunlar, hangi marka likiti kullanacağınızı seçmenizi ve sizi, likit bileşenleri hakkında tamamen açık ve önde olan bir marka ile gitmeye teşvik etemktedir. Bir içerik listesi bulmak kolay değilse, lütfen satın almadan önce iki kez düşünün.

   Kullanılan likitin 50 - 120 TL arasında olması gerekmektedir, daha aşağı fiyata aldığınız likitlerin yapım yeri merdiven altı olacak ve içtiğiniz likittten akciğer hastalığına yakalanma riskiniz artacaktır. Sigaradan olmadığınız hastalığı likit yüzünden olcak ve elektronik sigarayı ve likiti kötülemeye başlayacaksınız ve yakınınızdakiler de gerçekten tüm likitlerin kötü olduğu düşüncesine varacaktır siz siz olun sağlığınızı ucuza satmayın kaliteli ürün kullanımını ihmal etmeyin.  

Sigara'dan Elektronik Sigaraya Geçiş Yapmak?

   Bunun hakkında bir şeyler duymaktan bıktınız mı? Şimdi aylardır çevrimiçi turlar yapan buzzphrase, çevrimiçi magazin dergilerinde en çok tartışılan konulardan biri, elektronik sigaradan sigara içmeye açılan bir kapı olup olmadığıdır.

   Bir dönüm noktası çalışma başlıklı bir raporda yayınlandı 'Duman Silinmesi' . Victoria Üniversitesi Bağımlılık Araştırmaları Merkezi BC tarafından yayımlanan çalışma, ilkel araştırmacı, Majorie MacDonald'ın şu ifadesini içeriyordu: “Sigaradan elektronik sigaraya  geçiş etkisine ilişkin korkular haksız ve abartılı”.

 

Yorumlar

Bahri Korkut
Bahri Korkut
14 Kasım 2019, 18:53

elektronik sigaraya başlama sebebim çok fazla sigara içmemdi zararı da normal sigara gibi olmuyor, bilgiler için teşekkür ederim.

Yorum Yap

WhatsApp