• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara Likit ( E-Likit) Nedir.? - Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır.?

Elektronik Sigara Likit ( E-Likit) Nedir.? - Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır.?

Elektronik Sigara Likit ( E-Likit) Nedir.? - Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır.?

22 Ekim 2019, 21:382921

Elektronik Sigara Likit ( E-Likit) Nedir.? - Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır.?

   Elektronik sigara likiti nedir? e-sigara likiti ana maddesi gliserin aroma ve nikotin ile zenginleştirilen e-sigara malzemesidir. E-sigara içerisinde kullanılmakta olan gliserin vg yada pg olarak adlandırılır. Bitkisel yada sentetiktir. Her ikisi de gıda sektöründe ve pasta yapılmasında kullanılmaktadır. Ayrıca mod ve pod cihazlarda likit kullanımı karıştırılmamaktadır, mod cihazlar normal likit kullanırken pod cihazlar salt(tuzlu) likit kullanmaktadır.

Orjinal Likit Nasıl Anlaşılır?

   Elektronik sigara dolum sıvıları elektronik sigara yada e-sigara kullanımında önemli bir konudur. E-sigara kullanırken orjinal ürün kullanmaya özen göstermelisiniz. Sebebi bizim bu dolum sıvılarını buhar yolu ile organlarımıza çekmemizdir.

Bu nedenle orijinal ürün kullanmaya başkalarının yapmış olduğu evyap olan likitleri almamaya özen gösteriniz. Bir likitin sahte olup olmadığını nasıl anlarsınız;

  • Beyaz ve plastik kutularda olur
  • Şişe üzerinde bandrol bulunmaz
  • Şişenin üzerinde mg seviyesi bulunmaz
  • Son kullanım tarihi bulunmaz
  • E-likit sıvısı oldukça akışkandır(su şeklindedir)
  • Kapak ağzında kilit bulunmaz
  • Şişenin üzerinde jelatin güvenlik şeridi bulunmaz

   E-likitler elektronik sigara kullanırken en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Sizlerde sahte likitlere dikkat ederek orijinal ürün kullanımı ile sağlıklı ürün kullanımı ile sigaradan kısa sürede kurtulunabilir.

MG ve ML Nedir?

Likit seçerken mg ve ml ne demektir bunları açıklayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

   Likit Mg seçtiğiniz dolum sıvısı ilaçların dozaj oranlarıdır. Sert ve yoğun sigara içimi yapan kimselerin mg  yüksek dozajlarla başlayarak yavaş yavaş azaltılması şeklinde kullanılır.

Likit ML ise sıvı ölçü birimidir. Günlük yaşamda sıvı olarak tükettiğimiz şişe sular meyve suları bu sıvı ölçü birimi ile belirlenir.

PG ve VG Nedir?

PG ve VG elektronik sigaralarda iki önemli faktördür. PG genellikle gıda ürünlerinde tatlandırıcı olarak berrak ve renksiz bir sıvıdır.

Bitkisel ürünler,kozmetik ürünler ve e-likitlerde kullanılır. VG ise bitkisel yağlardan yapılan e-likitlerin organik bileşenleridir. PG ince VG kalındır.

PG boğaz vurumu daha serttir. VG daha fazla buhar üretir.

Elektronik sigara kullanırken alınan hazza ve tada göre zamanla deneme ve yanılma yöntemi ile bulunabilir. Aroma ayarı da buna göre deneme ve yanılma yöntemi ile ayarlanır.

Elektronik sigara kullanmaya başlayarak, sigara ve nikotin bağımlılığından kurtulmanın en etkili yollarından biri elektronik sigaralardır.

Bizi takip etmeye devam edin..

www.elektroniksigaratamiri.com

 

Yorumlar

Ahmet Harset
Ahmet Harset
14 Kasım 2019, 19:00

orjinal likiti nereden bulabiliriz benim kullandığım çok çabuk bitiyor.

Yorum Yap

WhatsApp