• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara, Sigara Kullanımından Zararlı Mı.?

Elektronik Sigara, Sigara Kullanımından Zararlı Mı.?

Elektronik Sigara, Sigara Kullanımından Zararlı Mı.?

16 Ekim 2019, 18:231751

Elektronik Sigara, Sigara Kullanımından Zararlı Mı.?

 Genel olarak Elektronik Sigara kullanımı. Herkesin söylediğine rağmen, elektronik sigara, sigara içmekten daha çok  bağımlılık yapar! 

   Kimi kandırıyoruz? Lütfen bu kadar cahilce fikirler ortaya atılmamalı - sigara içmekten daha çok bağımlılık yapar sözlerinden kaçının, e-sigaraların daha sağlıklı ve dumansız bir yaşam sürdürmenize nasıl yardımcı olabileceğini gelin beraber keşfedelim.

Elektronik Sigara, Sigara İçmekten % 95 Daha Az Zararlı

   İngiltere Sağlık Kuruluşu tarafından yayımlanan bağımsız kanıtlar, e-sigaraların sigara içmekten çok daha az zararlı olduğunu ve sigara içmenin sigara içenlerin sigara içmeme konusunda yardımcı olma potansiyeline sahip olduğunu buldu. Aslında, son araştırmalar, elektronik sigaraların kullanımının, sakızlar gibi sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için tasarlanan diğer ürünlerden iki kat daha etkili olduğunu ortaya koyuyor. Peki neden bazı insanlar elektronik sigaranın, sigara içmekten daha çok bağımlılık yarattığını düşünüyor?

“Elektronik Sigaranın, Sigara içmekten daha çok bağımlılık yaptığını duydum”

   Size kimin söylediğine bağlı olarak, elalemin söylediğine inanmamak gerekir. Elektronik sigara konusunda bir fikir sahibi olacak. E-sigaraların geleneksel tütün sigaraları kadar zararlı olup olmadığına ya da korkutucu ses veren akciğer hastalığı yapan- çarpık ve yanlış şekillendirilmiş fikre neden olup olmadıklarını düşünmek  , efsanenin ne kadar duygusal olduğuna bağlı olarak orman yangını gibi yayılmaya açıktır.

   Likitinizin egzotik ve meyveli karışımlarının  sizi kandıracağınıza inanmasından, serbest sıvı nikotinin sigaralardan daha güçlü olmaya başladığına inanmaktan - Elektronik sigara'nın bağımlılık yapısına ilişkin efsaneler oldukça fazladır.

Elektronik Sigara, Sigara içmekten daha çok bağımlılık yapar mı?

   Oldukça emin olabileceğimiz bir şeyin elektronik sigaranın aslında sigara içmekten daha çok bağımlılık yapmadığından emin olabilirsiniz.

   Sigaralar ve likitlerin her ikisi de nikotin içerir, ancak benzerlikler esas olarak orada durur. Sigara içtiğinizde, sigara içerken içeceğin sıcaklığı, tehlikeli derecede yüksek 900c'de olmaktadır - yanan sigara ve katran, karbon monoksit ve binlerce ölümcül kanserojeni vücudunuza salıverir. Sigara içtiğinizde vücudunuzun nikotini emmesi nedeniyle akciğerleriniz, beyniniz ve kan dolaşımınız anında etkilenir. Oldukça bağımlılık yaratan olay tadına baktıktan sonra gelmektedir.

   Alternatif olarak, likiti ısıtmak ve yakmamak için optimum sıcaklık sigaralardan önemli ölçüde daha düşüktür ve 100C - 315C arasındadır. Likitinizi, konsantre bir seviyede nikotin dozu içermesine rağmen, vücudunuzun nikotini emme şekli ve en çok ihtiyaç duyduğunuz yerlere teslimat hızı esasen daha yavaş ve daha az etkilidir.

   Bu, bazı gazetelerin buharlanma deneyimlerinden memnun kalmamalarının nedeni olabilir, bu da onların daha sık sigara kullanmasına neden olabilir.

   Araştırmalar, insanların çoğunluğunun e-sigaralar gibi nikotin değişimlerine bağlı olmadığını göstermektedir. Sigaraları bırakıp buharlamaya geçişi yapan insanlar için asıl sorun, insanların arzularını kabul etmeden ve sigaraya geri dönmeden önce e-sigaraları yeterince kullanmayacaklarıdır.

   Zaten elektronik sigara kullanıcısı iseniz, o zaman sigarayı bırakma ve vaping yapma kararının sağlığınız için yapılmış bir seçim olduğunu bilirsiniz. Zamanla, potansiyel olarak sizi hem tütün hem de sonuçta nikotin arzusundan kendinizi kurtarırsınız. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için e-sigara kullanmak mümkündür - buna bağlı kalın, irade gücünüzü artırın ve kısa sürede arzu ettiğiniz dumansız bir yaşam süreceksiniz.

   Bizi takip etmeye devam edin..

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Pınar Yeşilova
Pınar Yeşilova
14 Kasım 2019, 19:02

Benim elektonik sigaram çok ısınıyor hangi cihazı almamı önerirsiniz ?

Yorum Yap

WhatsApp