• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigara Tamiri Yapan Yerler - Elektronik sigara tamiri için nereye gidilir ? - Elektronik sigara arızaları

Elektronik Sigara Tamiri Yapan Yerler - Elektronik sigara tamiri için nereye gidilir ? - Elektronik sigara arızaları

Elektronik Sigara Tamiri Yapan Yerler - Elektronik sigara tamiri için nereye gidilir ? - Elektronik sigara arızaları

24 Eylül 2019, 11:543231

Elektronik sigaraların ülkemizde hızla yayılması ve kullanılması ile başlayan yeni bir iş alanı oluştu, satış ve tamir.. Ülkemizde elektronik sigaraların satışının yasak olmasına rağmen satışı herkes tarafından kolayca yapılabilmektedir, elektronik sigara satışı söyle bir kenarda bekleye dursun.. konumuzu şöyle biraz başa saralım.. 2000 li yıllar bilgisayarın evlere yeni yeni girdiği, bilgisayarların yeni yeni bilgisayar tamircisine ihtiyaç duyduğu yıllarda, bilgisayar servisleri çok güzel paralar kazandılar, bunu gören fırsatçılar eline 3-5 format cd si alıp bir iki tornavida ile kendilerini bilgisayarcı ilan edip bu işlerle uğraşmaya başladılar.. bu konumuz da burada dursun, yine aynı yıllarda çiğ köftenin bir anda patlaması ile güzel kazançlar eden çiğ köftecileri gören fırsatçılar, bir anda hiç alakaları olmamalarına rağmen, adıyamanlı, urfalı, antepli çiğ köfteci ustalar olarak karşımıza çıkıp mantar gibi türediler..

 

Malesef ülkemizde yapılan işlerin yeterliliği sorgulanmadığı için, isteyen istediği iş yerini açıp standartlar altında hizmet verebiliyor, mağduriyet oluşmasında büyük etken olabiliyor.. günümüzde elektronik sigaranın yaygınlaşması üzerine yine eline tornavidayı alan tamirci olmaya heveslenmiş, insanların elektronik sigaralarını tamir etme vaadi ile almış ve daha çok bozarak iade etmiş.. siz değerli kullanıcılarımız bu yazıyı okurken bile güzel ülkemizin kim bilir hangi ilinde ilçesinde ne elektronik sigaralar sessizce sahte ustaların elinde yok olup gidiyor..

Elektronik sigaraların içinde aynı laptoplarda bulunan anakart mantığında bir anakart bulunmaktadır, bu anakartın üzerinde   elektronik sigaralarınızın çalışmasını sağlayan bazı devreler ve sensörler mevcuttur, anakart ısı sensörü, pil ısı sensörü, kısa devre koruma sensörü, aşırı yükleme koruması şeklindedir.. bunun dışında elektronik sigara anakartınızın üzerinde şarj devresi, cpu (işlemci), besleme mosfetleri gibi komplike, yüksek elektronik bilgisi gerektiren parçalar mevcuttur, tabiki bir son kullanıcı olarak bilmek zorunda olmadığınız şeylerdir bunlar..  konumuzun başındada belirttiğimiz sahte ve elektronik bilgisine haiz olmayan bu ustalar, kendilerine emanet ettiğiniz 300 - 500 hatta bazen 900 TL ödeyerek aldığınız elektronik sigaralarınızın dış kapaklarının dahi nasıl açıldığını neresinde tırnaklar veya vidalar olduğunu bilmeden, kontrol kalemi katta bıçaklar ile zorlayarak dişleri kırarak kapakları açmaktadırlar, hayırlı olsun ilk dakikadan zarara girdiniz bile, ama daha bitmedi asıl kasaplığı elektronik sigaranızın içi açıldıktan sonra yapacaklar, güvenlik sensörlerinizi devre dışı bırakacaklar, mekanik moda dönüştürerek yaptıkları lehimleri yalıtmadan bırakacaklar..

eğer şanslıysanız, tebrikler elinizde sözde tamir edilmiş buhar verebilen pimi çekilmiş bir bomba tutuyorsunuz, elektronik sigaralar patlarmı soruları sürekli mail yoluyla bizlere ulaşmakta.. evet eğer ki elektronik sigaranızın içinde yetkisiz bir müdehale yapıldıysa, devreler ile standart dışı oynamalar yapıldıysa, anakartı kasaya sabitleyen bir vida takılmayı unutulduysa, patlaması işten bile değil.

Elektronik sigaraların bataryaları yüksek kapasiteli pillerden oluşmaktadır, yani cihaz bir kısa devre yaptıysa ve çok bilen ustamız o koruma sistemini devre dışı bıramış veya başka şekilde kurcalamışsa, kısa devre sonucu o pilin dudaklarınız arasında dişleri ve çeneyi parçalayabilecek kuvvette patlamasını bekleyebilirsiniz.. Atalarımızın da dediği gibi işi ehline kılıcı yiğide vermeli sözünün ehemniteyini bir kere daha anlamış oluyoruz..

Şu sesleri duyar gibiyiz..

Eee siz işin ustası mısınız ? 

Evet Ustasıyız.! 18 yıllık elektronik onarım tecrübemiz ile notebook, projeksiyon sistemleri, medikal elektronik cihazları onarım işlerimizin yanı sıra sektördeki elektronik sigara tamir hizmeti açığını profesyonel olarak kapatmak üzere son 5 yıl içinde esigara tamir işini de siltemize eklemiş olduk, Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel elektronik sigara tamiri yapan fima ünvanını alarak 5 yıl içinde Türkiye geneli kargo yolu ile 5000 den fazla elektronik sigarayı tamir ederek çöpe gitmekten kurtararak yeni cihaz alınmasını önleyerek ülke ekonomisine katkıda bulunduk. 

Elektronik sigara tamiri konusunda ilk ve tek profesyonel kuluş olduğumuz elektronik sigara camiasında çok iyi bilindiği gibi Türkiye'nin en doğusundan batısına kadar hizmet sağlamatayız, eğer sizlerinde bir köşede atıl vaziyette duran elektronik sigaranız varsa tamir için bizlere kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz, Firmamızda yapılan tüm onarımlar 3 ay garantili ve arıza tespitimiz ücretsizdir.

 

Yorumlar

osman civan
osman civan
09 Kasım 2019, 15:48

yaptığınız işin arkasında durmanız beni çok sevindirdi, bende revenger cihaz var fiyatı uygun gelirse size yaptırmak istiyorum.

Yorum Yap

WhatsApp