• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigaram'dan Acı Tat Geliyor - Coilimizi Ne Zaman Değiştirmeliyiz ?

Elektronik Sigaram'dan Acı Tat Geliyor - Coilimizi Ne Zaman Değiştirmeliyiz ?

Elektronik Sigaram'dan Acı Tat Geliyor - Coilimizi Ne Zaman Değiştirmeliyiz ?

05 Aralık 2019, 19:366782

Elektronik Sigaram'dan Acı Tat Geliyor - Coilimizi Ne Zaman Değiştirmeliyiz ?

   Ne düşündüğünüzü çok iyi biliyoruz. İster RBA ister hazır sarılmış coiller olsun coil değişimi yapmak bazen çok zordur. Üstelik elektronik sigara keyfimize sekte vuran bu işlemi çoğu zaman yapmak bile istemezsiniz. Yine de elektronik sigara veya elektronik nargile kullanım sıklığınıza göre bir ay ya da 1.5 ayda bir coil değiştirmek zorundasınız. Fakat kullandığınız likitin kalitesine göre coilinizin orijinal olup olmaması da coil değişiminizi etkilemektedir dostlar. Temiz ve yeni bir coil daha iyi bir elektronik sigarave elektronik nargile deneyimi sunmasının yanında ayrıca elektronik sigara deneyiminizi katlayacaktır. Peki atomizer, coil değişimi ne zaman yapılmalı? Yanık pamuk veya likit tadı almadan önce yanmaya başladığını veya yanık tadını nasıl almalısınız. Gelin hep birlikte bugünkü konumuzu ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Likitimizin Tadı:

   Elektronik sigara ve elektronik nargile modelleri bazen yanık kokusu verseler de tatlarında bir değişiklik olmayabiliyor. Buna rağmen likit tadında bariz bir koku ve tat değişimi varsa atomizerimizin içerisinde bulunun metal olan likitimizi ıstıp buhar haline dönüştüren parçayı (coil) değiştirmeniz gerekir. Elektronik sigara likiti aromasının tadı değiştiğinde RBA Coil‘i veya hazır coil’i değiştirmeniz gerekiyor. Likit tadını beğenmediğinizde veya bir şeylerin yanlış gittiğini likitin tadından anladığınız anda coil’i (RBA veya hazır) hemen değiştirmelisiniz. Aksi takdirde elektronik sigaradan nefret edip rafa kaldırabilir bir sigara yakabilirsiniz, nefsinize hakim olun ve hemen coilinizi değiştirin dostlar.

Yanık Tadı, Kokusu:

Elektronik sigara ve elektronik nargile modellerinde coil’i değiştirmeniz gereken yegane unsurlardan birisi de yanık kokusudur. Buharı içinize çekip bıraktığınızda eğer yanık kokusu alıyorsanız hazır coil’i değiştirmeniz gerekiyor. Eğer bir RBA coil kullanıyorsanız telleri olmasa da sarım yaptığınız pamuğu mutlaka değiştirmeniz gerekiyor.

   Bu sayede eski tellerle bir süre daha idare edebilirsiniz. Eğer pamuk değişimi için RBA coil‘e el attığınızda tellerin üzerinde biriken kalıntıları temizlemek için, içinde pamuk olmadan telleri ısıtmayı deneyebilirsiniz. Bir – iki kere üfledikten sonra tellerin üzerindeki likit kalıntıları ve diğer unsurlar kendiliğinden temizlenmiş olacaktır. Ancak aradan biraz zaman geçtikten sonra telleri de elden geçirmeniz gerekecektir. Tellerin üzerinde oluşan kalın siyahlıklar pamuğunuzun tam ısınmamasını ve pamuğu ısıtmayacak, dolayısıyla likitinizin aromasını tam olarak hissedemeyeceksiniz veya yanık bir tat almanız olası olacaktır.

Likitimin Rengi Orijinal Mi, Likit Renkleri:

   Coil değişimi yapmanız gereken bir başka durum da elektronik sigara likiti rengidir. Genellikle atomizer coil içindeki pamuk yanıp siyah renge döndüğünde küller likitin kendisine sızar veelektronik sigaramızın içerisinde bulunan coilimiz aracılığıyla likitimizn tadı bozulmaya başlar. Rengini hafif koyu bir hale getirir. Bu yüzden elektronik sigara likiti aromasının rengine de elinizden geldiği kadar dikkat etmeli ve bir sorun çıktığında coil değişimi yapmanız gerekir.

   Kaliteli likit kullanımında böyle sorunlar yaşanmamaktadır. Likitimizi tankımızın 3/2' si bittiğinde doldurursak coilimizin çok daha uzun süre dayandığını görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Elektronik sigara'ya yeni başlayanlar için hazır coil kullanmalarını tavsiye etmekteyiz.

   Hazır coil RBA sarımlı coil gibi olmayıp tak kullan yandığında at mantığında tasarlanmıştır. Yok yere kendinizi sıkıntıya sokup rba sarımlı coil alıp dirençlerdi ohm'du bir de yanlış sarma olayları var cihazların anakartını yakma riskine bence girmeyin derim dostlar, yok bro ben yeni başlamadım kolay işler diyorsanız da hazır coil veya sarımlı coil tercihinde bulunabilirsiniz, herkese bol buharlar.

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Şahin Tarakçı
Şahin Tarakçı
30 Aralık 2019, 19:28

Likitim bittikten sonra tankımın içine yakıt olarak şekerli su koydum yanık bir tat geldi. Likit denilen sıvıyı kullanmak gerekiyormuş coili nereden bulabilirim.

Faruk Kıvılcım
Faruk Kıvılcım
09 Aralık 2019, 19:31

Elektronik sigarama yeni coil taktığımda likiti koyup hemen içmeye başlıyordum. Sabırlı olup beklemek gerekiyormuş, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Yorum Yap

WhatsApp