• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Elektronik Sigaranızın İçerisinde Ne Kadar Nikotin Olması Gerekir.?

Elektronik Sigaranızın İçerisinde Ne Kadar Nikotin Olması Gerekir.?

Elektronik Sigaranızın İçerisinde Ne Kadar Nikotin Olması Gerekir.?

11 Kasım 2019, 19:331513

Elektronik Sigaranızın İçerisinde Ne Kadar Nikotin Olması Gerekir.?

   Elektronik sigaranızı kullanım tarzınıza göre doğru seçmek çok önemlidir. Mod cihazlar, likitler, tanklar, elektronik sigara coilleri - bunları doğru yapmak harika bir deneyim için kritik öneme sahiptir. Ancak, cihaz en önemli görevi yerine getirmiyorsa, deneyim anlamsızdır. Nikotin dağıtımı, elektronik sigaraların temel amacı olup, pek çok sigara içicisinin kendilerini analoglardan uzak tutmasına izin vermektedir.

   Ne yazık ki, bu pek çok gazetenin hata yaptığı bir alandır. Gereken nikotinin hafife alınması, isteklerin uygun şekilde bastırılmaması anlamına gelir. Sonuç olarak, kendinizi tekrar sigara içerken bulabilirsiniz; Ancak, bu cihazla ilgili bir sorun değil, insan hatası. Daha da iyisi, nikotin içeriğini artırarak veya farklı türde bir likit seçerek kolayca düzeltilebilir .

   Doğru miktarda nikotin seçmek zor değildir. Gereken tek şey biraz araştırma ve muhtemelen deneme yanılmadır, sadece orijinal premium likitlerle doğru tadı yakalayabilirsiniz.

Sigara İçme Seviyenizi Belirleyin:

   Bazılarımız sigara içme alışkanlıklarımız konusunda kendimize karşı dürüst, bazılarımız ise dereceyi hafife alabilir. Bazılarının "ağır sigara" olarak kabul edebileceği şey, diğerleri tarafından "hafif" veya "ılımlı" olarak yorumlanabilir. Ancak bunlar sadece bizlerin düşünceleridir, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve ölçülebilir olmamaktadır. Doğru nikotin yüzdesini belirlemede ilk adım, günlük sigara alımınızı doğru bir şekilde belirlemektir. Argüman uğruna, bu tütün seviyelerini buna göre bölüp açıklığa kavuşturmak mümkün değildir herkesin damak tadı farklı olmaktadır.

   Önemli bir husus, sigara markalarının nikotin içeriği bakımından farklılık göstermesidir. Bazıları aşırı miktarda konsantredir veya çok  yüksek derecede bağımlılık yapan "freebase" nikotinle bağlanır (Marlboro, çizelgeleri% 10'da tamamlar). Bu nedenle, günde sadece bir avuç sigara içseniz bile, aldığınız nikotin miktarı sizi tamamen yeni bir seviyeye getirebilir. Likitiniz evyap likit değilse içtiğiniz likitin tadını alacak ve başka likitler denemek için sabırsızlanacaksınız.

Hafif Sigara İçme (Günde 1-10 Sigara İçilir)

Hafif bir sigara tiryakisi olarak, kesinlikle en iyi konumdasınız. Kendinizi nikotinden mahrum etmek uzun sürmez (elektronik sigara kullanmaya karar verdiğinizi varsayarsak). İyi bir başlangıç ​​noktası 3-6mg (% 0,3 -% 0,6) arasında olacaktır. Çoğu durumda, 6 mg (% 0.6) fazlasıyla yeterlidir, ancak yine de bu durum temel esas olarak ele alındığında durum böyledir. Gerekirse kaldıramayacağınızı söyleyen bir yasa yok.

Orta Sigara (Günde 11-25 Sigara İçilir)

Günde bir pakete yarım paket içiyorsanız, orta veya orta derecede sigara içen bir kişi olduğunuzu söylemek güvenlidir. Bu durumda, 12mg (% 1.2), denenecek en düşük minimum seviyedir. 12'nin yeterli olmadığını tespit ederseniz (özellikle günlük alımınız bir pakette veya biraz altındaysa), 18 mg (% 1,8) seçeneği sizin için uygun olacaktır.

Ağır Sigara (Günde 26-40 Sigara)

Günün bir paketini aştığınızda, bunun ağır bir sigara içme alanı olduğunu söylemek güvenlidir. Birçok sigara içicisi, 18mg seçeneğinin bu noktada iyi çalıştığını görüyor. Yine de, bir marka gücü büyük bir fark yaratabilir. Eğer öyleyse, bir sonraki adım 24 mg (% 2,4) olacak şekilde likitinizi ayarlayabilirsiniz.

Çok Ağır (Günde 40-50 + Sigara)

Günde yaklaşık iki paket sigara kullanıyorsanız, elektronik sigarayı sigaradan kurtulmanız için fayda sağlayacak bir kurtarıcı olarak görmeniz bizi sevindirmekte; Bununla birlikte, bu aynı zamanda çok yüksek bir doza ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. 24mg çeşidi bazıları için işe yarayabilir. Değilse, 36mg (% 3.6) likitlerde mevcuttur; Bununla birlikte, çoğu standart likit için sigara isteğinizi kesmesi genellikle 24 mg'dır. Tüm markalar 36 mg kadar yüksek değil ama arayanlar bulabilmektedir.

Ancak, umutsuz olmayın. Daha fazla nikotine ihtiyacınız varsa, nikotin tuzlarıyla hazırlanan salt(tuzlu) likitleri seçin. Bu değişiklik, geleneksel likitler kadar zor değildir, ancak içeriği oldukça yüksek olabilir. Aslında, yoğun bir şekilde 50mg (% 5.0) vurmaları nadir değildir. Birçok eski sigara tiryakisi, tuzların(salt likitlerin) çok büyük bir fark yarattığını söyleyerek normal likitlerin vermediği "punch" ya da "hit" 'i sağlar. Sadece ucuz, basit bir elektronik sigara (kalem tarzında olanlardan) kullandığınızda salt likit ilie zararlı olacaktır. Bu ürünler karmaşık nargile içimi (alt-ohm) cihazları için değildir.

Hafif ila orta derecede sigara içenler, nikotin tuzlarından (salt likitten) tamamen uzak durmalıdır. Nikotinin kendisi sigaradaki diğer kimyasallar kadar toksik olmasa da, etkileri kafeine benzer. Çok fazla nikotin hızlı kalp atışı, yüksek tansiyon baş dönmesi ve mide bulantısı gibi şeylere neden olabilmektedir. 

Elektronik Sigara Seçenekleri:

   Nikotin seviyenizi öğrendikten sonra, cihaz türlerin kısada olsa bilmeniz çok önemlidir. Nikotin seviyeniz ne kadar düşükse, o kadar çok seçeneğiniz vardır. Elektronik sigara'ya yeni başlayacaksınız hangi elektronik sigarayla başlayacağınız ile ilgili makalemize bakıp fikir edinebilirsiniz.

Düşük Nikotinli Likitler:

   Hafif bir sigara tiryakisi olmak sadece ciğerleriniz için iyi bir haber değil, aynı zamanda birçok yeni seçenek de sunuyor. Hem basit cihazlar hem de gelişmiş modlar için 6 mg veya daha az içeren likitler mevcuttur.

   "Düşük Güç", 1.0 ohm'un altındaki herhangi bir şeye uygulanarak, bir elektronik sigara' daki elektriksel direnç seviyesini belirtir. Daha fazla enerji daha sonra coilinize gider ve daha fazla miktarda likitinizin buharlaşmasını sağlar. Teknik yönler bir yana, bu cihazlar, sırayla, yüksek seviyede sebze gliserin (VG) içeren "premium" likitleri ile uyumlu olan son derece gelişmiş tanklar kullanabilir. Bu bileşen, büyük bulutlara izin verir ve çok daha yumuşak bir elektronik sigara deneyimi sağlar.

   Bununla birlikte, büyük miktarda buhar üretimi, likitlerinizin çok çabuk tükenmesi anlamına gelir. Her nefeste bir miktar nikotin buharlaşır, bu yüzden 12 mg veya daha üstüne çıkması dayanılmaz derecede zordur.

   Düşük güçte çalışan elektronik sigaralar'ın daha gelişmiş olduğunu aklınızda bulundurun, bu nedenle daima küçük pod cihazlardan başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Türkiye'de elektronik sigara satan çok sayıda sayfa olmasına karşı bazı sayfalar sahte(klon) cihaz satmaktadır. Orijinal cihaz satan birisini bulduğunuzda piyasada son çıkan içerisinde güç kontrol devresi olan lider şirketlerin çıkarttığı kaliteli elektronik sigaralardan alıp kullanmaya başladığınızda, sağlınız için güzel bir adım atmış olacaksınız.

   www.elektroniksigaratamiri.com

 

Yorumlar

Levent Kırcan
Levent Kırcan
22 Kasım 2019, 19:33

Ben suyla şekerli likit yapıp içiyodum bir daha yapmam boğazım ondan yanıyormuş meğersem.

Ömer Hacıoğlu
Ömer Hacıoğlu
21 Kasım 2019, 17:48

Likit bu işin olmazsa olmazıymış, sigaradan kurtulduk likitin iyisini kullanmak gerekiyor dediğiniz gibi, yazılarınız gayet başarılı iyi akşamlar dilerim.

Abdullah Atıcı
Abdullah Atıcı
18 Kasım 2019, 19:56

Ben arkadaşla birlikte yapayım dedim likitimizin tadı bozuk kola gibi oldu. Bir daha denemeyeceğim dışardan orjinal likit aldım gayet güzel.

Yorum Yap

WhatsApp