• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Ev Yapımı Likit Ve Hazır Likit Arasındaki Farklar Nelerdir- Kaliteli Likit Kullanımının Faydaları ?

Ev Yapımı Likit Ve Hazır Likit Arasındaki Farklar Nelerdir- Kaliteli Likit Kullanımının Faydaları ?

Ev Yapımı Likit Ve Hazır Likit Arasındaki Farklar Nelerdir- Kaliteli Likit Kullanımının Faydaları ?

19 Kasım 2019, 20:111713

Ev Yapımı Likit Ve Hazır Likit Arasındaki Farklar Nelerdir- Kaliteli Likit Kullanımının Faydaları ?

   Likitlerin içerisinde olmazsa olmaz 2 adet bileşen madde bulunmaktadır. Bu karışımlar PG (propilen glikol) ve VG (bitkisel gliserin)'dir. Bugün evyap likitler ve kaliteli likitlerin arasındaki farkları nasıl ev yapımı likit olduğunu veya kaliteli(orijinal) likit olduğu konusunda sizinle bilgilerimizi paylaşacağız iyi okumalar dileriz.   

PG genellikle gıda ürünlerinde tatlandırıcı olarak kullanılandığı berrak, renksiz bir sıvıdır, bitkisel gliserin ana uygulamaları ve kullanım alanları kozmetik ürünleri, gıda üretimi ve e-likitleridir. İçerisinde tatlandırıcı bulunan pasta ve hamurların içerisine dahi karıştıralan bitkisel olarak çiçek ve ağaç özlerinden elde edilen likitlerdir.

  VG; bitkisel yağdan yapılan doğal organik sıvıdır Pg'ye göre daha tatlı ve kalın bir sıvıdır. Bitkisel gliserin ana uygulamaları kozmetik ürünleri, gıda üretimi ve e-likitleri sıvı olarak kalın bir kıvama sahip olan bu likitler salt likit ve normal aromalı likitlerde çokça kullanılıyor.

Evyap Likit Ve Hazır Likit Arasındaki Farklar Nelerdir?

   Evyap likitler elektronik sigara kullananların kafasını çok fazla kurcalayan ve hatta evde denemekle sonuçlanan bir düşüncedir, ne yazık ki bu yapılan likitler kulaktan dolma veya youtube'da video izlenerek yapıldığı için tat koku ve beklentiyi karşılamıyor, bizde yaptık ve astarı boyunu aşmakta böyle boş işlerle uğraşmak yerine yatıp uyursak en azından uykumuzu alırız. Konumuza geri dönelim bu likitleri yapıp tadını tutturup etiketsiz bir şekilde satanlar oluyor, bu kişiler etikette bulmuş geçenlerde öyle birine denk geldim etiket üzerinde durmuyor tadına bakmadım fakat denemek isteyeceğinizi düşünmüyorum.

   Kulaktan dolma bilgilerle yapılan ve girişilen bi iş olan likit yapımı merdiven altı olarak tabir edilen ve bilinçsizce kişiler tarafından yapılıp çok sayıda satılmaktadır. İnternette de haberleri yayılmaya başladı elektronik sigara likit atölyesini polislerin bastığı ortaya çıktı, arkadaşlar sigarayı bıraktık tam düzgün nefes alıyoruz derken birden bu likit konusuna da el atmayı başaran zekiler bundan da kar elde etmek için bu işe girip insan sağlığını hiçe sayıp para kazanmak uğruna internetten öğrenip satmaya çalışıyorlar. Gelin beraber hazır likit nedir nasıl üretilir biraz bu konuyu konuşalım.

   Hazır özel(premium) likitler elektronik sigarayı elimize aldığımızda gerek bize satan kişilerin bize tavsiyesi üzerine alınan veya yurtdışından gelmiş likitlerdir. Bu konu üzerinde çok sayıda makale yazı yazılmasına karşın pahalı olduğu için ne yazık ki kullanmayanlar ne yazık ki bulunmakta, hesap ettiğimizde bile aylık olarak 250-300 TL gibi bir para bize kalıyor sağlığı parayla alamıyoruz ne yazıkdır ki.

   Hazır likitler fabrika da veya büyük şirketler tarafından piyasaya sürülen yurtdışında çok fazla olan Türkiye'de kaçak yolla da olsa getirilen likitlerdir. Likit konusunda yapılan araştırmalar hazır likit kullanımın kilo vermede etkisi olduğunu söylüyor tabi pekte inanılası değil ama adamlar araştırmışlar insan düşünmeden edemiyor haliyle, sağlığınız elektronik sigara'ya başlamayla yoluna yavaşça giriyor derken birde ev yapımı likitlerin piyasaya girmesi bizleri de üzüyor.

  Kaliteli Likit Kulklanımının Faydaları !!!

   Likit konusunda devamlı içtiğiniz hazır likitinizi değiştirip başka likit deneyin ve arasındaki aroma ve tadın farkına varın sadece tad olarak değil kalite olarak da kullandığınız likit markaları arasında damak tadınıza en uygun olanı seçtikten sonra yolunuza devam edebilirsiniz dostlar.

   Likit kalitesi kişiden kişiye göre değişen bir kavram olmakla beraber bazı markaların likit üretirken kullandıkları bileşenler ve likit hazırlama koşullarına göre likitin kalitesi belirlenmektedir.

   Öncelikle likit normal likit ve hazır likit olmak üzere ikiye ayrılır. Normal likitler 40 TL fiyatlarında satılırken premium likitlerin fiyatları 60 TL ve üzerindedir. Normal olarak isimlendirdiğimiz likitler elektronik sigara kullanıcıları tarafından sıkça alınıp kullanılır fakat yinede hep bir soru işareti oluşur hangi likiti almalıyız diye.

   Sonuçta elektronik sigara kullanırken ana amaç sigaranın zararlarından kurtulmaktır. Bu durumda kaliteli olarak adlandırılan premium likitleri kullanmak elbette daha doğrudur.

   Normal likit kullanıcıların bir çoğunda likitin tadını beğenmeme şikayetleri sıkça olur. Likit seçimlerinin öncelikle deneme yanılma yoluyla olduğunu bilmek gerekiyor. Hazır likitlerde bu şikayetler neredeyse yok denecek kadar azdır.

   Hazır likitler piyasada sıklıkla bulunan  buna rağmen sahtelerinin bir hayli bulunduğu likit çeşitleridir. Aroma yoğunluğu bakımından hemen kendilerini belli ederler. Hazır likitlerde yüksek buhar ve aroma lezzeti alırsınız. Ev yapımı likitler sağlığımıza son derece zararlı olmakla birlikte bizleri elektronik sigaradan da tiksindirip sigaraya geri dönmemizi sağlıyorlar orijinalden vazgeçmeyin hayatın tadını çıkartın herkese bol dumanlar.

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Şeyma Karsan
Şeyma Karsan
28 Kasım 2019, 19:25

Benim cihazımda bazen likit akması oluyor içeriye doğru hep siliyorum nasıl yapılabilir ben yapabilir miyim ?

Hakan Kuş
Hakan Kuş
22 Kasım 2019, 19:32

Benim bir cihazım var vapirosso diye likit koyma yeri kırıldı nereden bulabiliriz.

Bora Harseli
Bora Harseli
21 Kasım 2019, 17:42

Başkalarının beğendiği likitleri ben beğenmiyorum benim beğendiklerimi de onlar beğenmiyor herkesin damak tadı farklı, siz yinede kahveli olanlardan vazgeçmeyin :)

Yorum Yap

WhatsApp