• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Eyvah Elektronik Sigaram Çalışmıyor !

Eyvah Elektronik Sigaram Çalışmıyor !

Eyvah Elektronik Sigaram Çalışmıyor !

13 Aralık 2019, 00:4614382

Eyvah Elektronik Sigaram Çalışmıyor !

   Teknolojinin hızla ilerlediği uçan arabaların seri üretiminin başladığı şu günlerde, elektronik sigaraları duymayanımız, görmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum, elektronik sigaraların icadından sonra sistematik olarak çok fazla değişim ve gelişim kazandı. Yeni çıkan bu elektronik sigaralara ayak uydurmak pekte kolay olmasa bile kısa bir sürede benimsedik, ülkemizde hızla yayılan ve bilinçli olarak kullanım sayısının çok düşük olmasından dolayı bu tarz makaleleri yazma konusunda daha fazla çaba gösteriyoruz..

  Bir çok farklı sektörde 18 yıllık elektronik onarım konusunda hizmet gösteren firmamız kart ve cihaz onarım tecrübelerimizin yanı sıra onarım listemize 5 yıl önce aldığımız elektronik sigara tamir işlerinden, gerek servisimize gelen farklı elektronik sigara modellerinden genel olarak edindiğimiz tecrübeleri, gördüğümüz sıkıntıları ve kullanım hatalarını veya elektronik sigara üreticilerinin üretim ve tasarım aşamalarında yaptıkları hatalardan kaynaklanan arızaları sizlerle paylaşacağız elektronik sigaranız çalışmıyor veya açılmıyorsa bu yazımızı okuduktan sonra içinizdeki şüphelerden kurtulacağınıza eminiz.

   İlk olarak aldığımız elektronik sigaranın size uygun bir elektronik sigara ve likitin sizi tatmin edecek bir likit olduğunu var sayarak başlıyorum.

 Yeri gelmişken likit konusuna da değinmek istiyorum, internetten çoğumuzun ucuza aldığı ve nerede yapıldığı imal edildiği belli olmayan likitleri kullanmak (bu likitlere ev yapımı deniyor) sigaradan kurtuldum ama bu likit' te beni kesmiyor gibi içimize kuşkular salacaktır. Sigara' dan kurtuldum derken sigara' dan almadığımız zararları elektronik sigara' dan alıp çok daha ucuza kendimizi zehirleyip kanser olma riskimiz artacaktır. Premium ithal likit alıp kullanırsanız çok daha sağlıklı ve keyifli bir elektronik sigara kullanıcısı olacağınıza hiç şüphem yok dostlar. Genel olarak aklınızda kuşku' ya yer vermeyin cihazınız pod ise salt likit mod ise normal likit alıp tankınızı doldurup yola devam edebilirsiniz.

Elektronik sigaranızın temel özelliklerini bilmek çok fazla öneme sahiptir, cihazınızın jelatinini açıp atomizeri modunuza veya poda takıp direkt kullanmaya başlamak ve kullanım kılavuzunu çöpe atmak çok yanlış bir başlangıç olacaktır, daha önce elektronik sigara kullanıcısı olsanız dahi, yeni alına bir elektronik sigaranın tam olarak nasıl kullanıldığına, nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmemiz gerekiyor, her gün onlarca müşterimizden telefon ve mailler almaktayız ve bu müşterilerimizin bir çoğu malesef cihazlarını nasıl kapatacaklarını dahi bilmiyorlar, ülkemizde ticaretin vicdan kısmının neredeyse tamamen yok olduğu şu dönemlerde, elektronik sigara satıcıları müşterilerini bilgilendirmiyorlar.. Al bu likit, al bu elektronik sigaran, kapağı aç, likiti dök kullan, şarjı bitince şarja tak diyerek yapılan satışlar tam bir vahamet içeriyor. Servisimize Bursa içinden ikamet eden bir çok müşterimizin doğrudan gelmesi, elektronik sigarasını tamir ettikten sonra nasıl kullanacağı hakkında bilgi sahibi olması için elimizden geleni yapıyor olsakta, tek başımıza malesef yetersiz kalıyoruz. 

Biraz araştırmayı seven elektronik sigara kullanıcıları, elektronik sigara ile ilgili forumlarını ziyaret ederken, bu gibi forumlardan, faydalı bir çok bilginin yanında bir çok yanlışı da doğru olarak öğreniyor.. 

Cihazınızı almadan önce, hangi amaçla bu cihazı aldığınızı bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Sigara kurtulmak, bırakmak için alıyorsak hangi elektronik sigarayı tercih etmeliyim diye kendimize sormalıyız ve alacağımız cihazın işimizi görmesi nikotin oranı ve buhar yoğunluğu açısından tatmin edici olmalıdır. Ben sigara içmiyorum, heves için veya farklı bir şeyler denemek istiyorum diyen okurlarımıza elektronik sigaraya hiç başlamamalarını tavsiye ediyoruz, bir çok müşterimizden biliyoruzki hayatında hiç  normal sigara içmemiş fakat elektronik sigara kullanımına başlamış, günlük neredeyse 10 ml likit tüketiyorlar, unutmayalım ki elektronik sigara oyun veya şaka değildir,  normal sigaradan kurtulmak için bir basamak olarak görülmelidir.

 

Konuyu buraya kadar sabırla okuyanlar için şimdi elektronik sigaralarda en çok karşılaştığımız sorunlarla devam ediyoruz..

  

   Elektronik sigaralar, pod ve mod cihaz olarak 2' ye ayrılmaktadırlar. Pod cihazlar genel olarak içerisine likit kaçması veya anakartın kullanıma bağlı olarak elektronik komponentin üzerinde yer alan elemanların ömürlerini tamamlaması üzere açılmayabilir veya besleme devrelerinde arızası olup cihazınız hiç çalışmayabilir. Mod cihazlarda kullanım yoğunluğuna bağlı olarak atomizerin takıldığı yer 510 soketiniziden likit kaçıyor olabilir.  Meraklı arkadaşlarınız cihazı çekiştirken yere düşürmüş bile olabilirsiniz bu örnekleri çoğalmak mümkündür.

5 yıllık elektronik sigara tamir deneyim ve tecrübelerimizden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki elektronik sigaraların arızalanmasının sebebi %60 oranında cihazın içine akan veya sızan likitlerin zamanla oksit, pas ve çürüme yapmalarından kaynaklı kısa devrelerdir,  likit sıvıdır, elektronik devrelerin en nefret ettiği şey sıvı temasıdır, belki ilk akıntı ve sızıntıda bir şey olmamış gibi görünecek, zamanla elektronik devre elemanlarının bağlantı noktalarını çürütecek hatta bazen anakart üzerindeki verniğin bile içine girerek anakartın iç hatlarını çürüterek tamir edilemez duruma getirecektir, geri kalan %30 da kullanım hatalarından oluşmaktadır (cihazı likitsiz çalıştırma- yanlış şarj vs..), tahmin edeceğiniz üzere son %10 luk pay üretim, tasarım ve fabrikasyon hatalardır ki, eğer uzman bir elektronikçi değilseniz, yukarıda saydığımız maddelerin hiç biri için standart bir kullanıcının kendi başına yapabileceği bir şey yoktur.

Bazı özgüveni yüksek müşterilerimiz çalışmayan elektronik sigaralarının içini açma eğiliminde bulunsalar da sonuçta değişen tek şey bilinçsiz müdehale sonucu cihaza daha fazla zarar vermek oluyor, kasa tırnaklarını kırmak, tornavida veya farklı cisimler aracılığı ile kapağı açayım derken anakartın içinden geçmek, mikro smd kondanstör veya dirençleri parçalayıp farkına bile varamadıkları olabiliyor..

Geçğimiz günlerde Antalya'dan bir müşterimiz bize ulaştı, aradı 2 yıldır elektronik sigara kullandığını ve cihazını suya düşürdüğünü belirtti,  elektronik sigarasının hiç çalışmadığını ve nasıl tamir edebileceğini sordu.. tamir edebilirmisiniz diye sormuyor ben nasıl tamir ederim diye soruyor özgüveni yüksek ve cesaretli bir kişiliğe sahip, şüphem yok  fakat bu bizim işimiz lütfen işi ehline verin dostlarım.

  

   Cihazım ilk günkü performansında değil dumanı az geliyor yanık tadı geliyor gibi soruları günde en az 20 - 30 defa mesaj ve arama yoluyla soranlar var, bu yazımızda onları da unutmuyoruz...

Hiç birşey ilk günkü kadar temiz ve güzel çalışmayabilir, kullandığınız coili likitsiz bırakmadan kullanırsanız ve likit doldutrmak için tankta bulunan likitin tamamen bitmesi beklemezseniz, buna eş değer olarak coil üzerindeki minumum maksimum wat değerlerine uygun kullandığınız takdirde cihaz marka ve modeline göre bir koilin kullanım süresi 2 hafta ile 1,5 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Örnek verecek olursam şahsen kendim Smok RPM40 modeli pod cihaz kullanıyorum, likit seviyesini sık sık takip ediyor, likit takviyesini tankımın 3/2 lik kısmı bittiğinde yapıyorum, doğru likiti ve doğru nikotin seviyesini tercih ederek wat ayarımı 28 -33 arasında tutarak koil ömrünü uzatıyorum.

  

   Cihazınıza her ne olmuşsa olsun bir daha açılmayacağını düşünmeden hemen önce bize ulaşmanızı tavsiye ederiz, bir tarafa not edebilirsiniz, Arıza tespit hizmeti için ücret talep etmiyoruz, bilgi edinmenizde fayda var, bir daha açılmayacak endişesiyle cihazınızı kutusunda bekletip rafa kaldırmayın, belki de sadece pilleriniz 3.7v çalışma geriliminin altına düştüğü için çalışmıyor olabilir veya likit sızıntısına dayalı bir oksidasyon.. Yapmanız gereken sağ üstte bulunan iletişim kutucuğuna tıklayıp bizi aramanız yada armanıza bile gerek kalmadan cihazınızın arızasını yazıp fotoğrafını çekip whatsapp' tan bize göndermeniz..  Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel elektronik sigara tamir merkezi olarak, cihazınız için en gerekli ve doğru bilgiyi vermekten memnuniyet duyacağız.

Siz sigaradan kurtulmak için elektronik sigaraya başlayarak, hayatınızda sağlığınız için yeni bir sayfa açtınız..  O halde biz de açtığınız yeni sayfada desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an, sizin için burada olacağız.

Esenlikle Kalın..

   www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Ozan Kandemir
Ozan Kandemir
30 Aralık 2019, 19:16

Gece yatarken şarja takıp yatsam acaba sıkıntı olur mı ısı entegresi varmı cihazlarda şarjda kalınca bi sıkıntı yapar mı ?

Servet Uzunyol
Servet Uzunyol
09 Aralık 2019, 19:24

Bende elektronik sigaramın tamir edilmesini istiyordum teklif al bölümüne tıklayıp cihazımı ve arızasını yazdım arkadaşlar sağolsun beni arayıp bilgilendirdiler. Ben de cihazımı onlara gönderdim. Cihazım onlara ulaştığında fiyat için aradılar onay verdim aynı gün kargoyu çıktılar. Cihazım bir sonraki gün elime ulaştı işlerini çok iyi yapıyorlar güven verdikleri için teşekkürler işlerinde başarılar diliyorum.

Yorum Yap

WhatsApp