• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
 • 0 (543) 357-2787
 • esigaraservis@gmail.com

Pod Elektronik Sigara İle Mod Elektronik Sigara Arasındaki Farkları İnceleme Kılavuzu

Pod Elektronik Sigara İle Mod Elektronik Sigara Arasındaki Farkları İnceleme Kılavuzu

Pod Elektronik Sigara İle Mod Elektronik Sigara Arasındaki Farkları İnceleme Kılavuzu

09 Ekim 2019, 18:506181

Pod Elektronik Sigara İle Mod Elektronik Sigara Arasındaki Farklar :

   Elektronik Sigaraya yeni başlayanlar için en iyi elektronik sigarayı bulmak, veya sigarayı bırakmak için mi başladınız ? Cihazınız hangi elektronik sigara olmalı! Pod  cihazlar küçük ve kullanımı basittir. Mesele şu ki, şu anda piyasada bu küçük elektronik sigara cihazlarının bir çok modeli var. Hangisinin satın almaya değer olduğunu bilmek zor olabilir. Sizin için basitleştirdik. Pod ve Mod elektronik sigara incelememiz aşağıdaki gibidir.

   Bir pod elektronik sigara, iki parçalı bir sistemde rahat ve kullanışlıdır. Küçük bir bataryaya oturan elektronik sigara likitiyle dolu bir tank . Önceden doldurulmuş veya doldurulabilir tasarımlarda mevcutturlar. Bazılarında güç düğmeleri bulunur, ancak bunlar genellikle otomatiktir; yani buhar oluşturmak için üzerindeki butona hafifçe basmak yeterli olacaktır.

   Aynı zamanda, küçük modları, elektronik sigara tankları, pod sistemler ya da mod sistemleri olarak da adlandırılan çoğu mod sigara içenlerin sigaraya geçişi için tasarlanmıştır.

Doldurulabilir Veya Önceden Doldurulmuş Tank Sistemleri:

   Her bir pod sistemi iki kategoriye ayrılabilir: doldurulabilir ve önceden doldurulmuş. Her stil kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Bir pod sistemi satın alırken, kişisel tercihiniz önemli bir rol oynamaktadır.

 • Doldurulabilir Pod Sistemleri: Lezzet açısından size daha fazla özgürlük verir. Açık sistem boşlukları olarak da bilinen bu cihazlar, kullanıcı tarafından elle doldurulmuş boş bölmelerden yararlanır. Bunların en büyük avantajı, emrinizde daha geniş bir lezzet yelpazesine sahip olmanızdır.
 • Önceden Doldurulmuş Pod Sistemleri: Aynı zamanda kapalı sistem boşlukları olarak da adlandırılır, likiti ile önceden doldurulmuş, pod olarak bilinen kartuşları kullanan, yeniden doldurulamayan pod boşluklarıdır. Başlıca avantajı, doğru likiti seçme zorluğuna sahip olmamak ve bunları kendiniz doldurmak zorunda olmamanız rahatlığıdır.

Pod Elektronik Sigaraları Kimler Kullanmalıdır?

 • Sigarayı bırakmak için içenler, basit tasarımlarını ve nikotin sağlamadaki tatmin edici yöntemlerini takdir ediyoruz. Aynı zamanda sigaraya benzer bir duman performansına da sahiptirler.
 • Deneyimli sigara kullanıcıları , özellikle nargile içimi için, daha büyük buhar kurulumlarında harika bir elektronik sigara olduğunu profesyenel kullanıcalar bilmektedirler.
 • Deneyimli Kullanıcılar , kompakt boyutları ve gizli duman üretimi için bu küçük elektronik sigaralara yönelmektedirler.

Pod Elektronik Sigaralaraların Faydaları:

 • Basit ve kullanımı kolaydır
 • Mevcut en küçük elektronik sigaralardır
 • Sigarayı bırakmak için tasarlanmıştır
 • Düşük likit tüketimi
 • Lezzetleri anında değiştirme özelliği
 • Bakımı kolay
 • Sıkı çekme (bir sigara ile karşılaştırılabilir)
 • Minimal buhar üretimi

   Pod sistemleri diğer elektronik sigaralara göre birçok avantaj sunar. Temel olanları kolaylık ve basitlik. Kullanımı kolaydır, teknik özelliklerle çok duman çıkartmayan doyurucu ve kullanıcılarına daha çekici gelen hafif ve rahat kavramayı sağlar.

   Pod elektronik sigaraların, deneyimli kullanıcılarının bile takdir edebileceği başka faydaları da vardır. Örneğin, tatları değiştirmek, öncekinden daha kolaydır. Sadece farklı bir coil tak ve içime devam et.

Pod Cihazların Olumsuz Yönleri:

 • Küçük pil kapasitesi
 • Sınırlı buhar üretimi
 • Sınırlı likit seçimi (ithal salt likitlerde o sorun yoktur) 
 • Daha pahalı cihazlar

   Pod sistemleri sigara içenler için mükemmeldir ancak birkaç dezavantajı vardır. Kompakt boyutlarından dolayı normal vape modundan daha az pil kapasitesine sahiptirler. Diğer olumsuz taraflar arasında sınırlı (ancak büyüyen) bir lezzet seçimi ve daha yüksek bir fiyat etiketi bulunur.

Bir Pod Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır:

 1. Pilin tamamen dolu olduğundan emin olun. Değilse, prize takın ve önce şarj edin.
 2. Yeniden doldurulabilir bir tanklı elektronik sigara kullanıyorsanız, fişi / contayı çıkarın ve seçtiğiniz salt likit ile doldurun.
 3. Likitin, fitilin içine tamamen çekilmesi için en az 5-10 dakika bekleyin.
 4. Bölmeyi sıkıca cihaza yerleştirin. Pod e-sigara'nızı açma / kapama işlevi varsa, açık olduğundan emin olun.
 5. Pod cihazınız etkinleştirilmişse, devam edin ve normal bir sigaraymış gibi bir nefes alın. Bir buton düğmesi varsa, teneffüs ederken tutun, ancak önceden basmayın.

   Elektronik Sigaranız'dan en uzun ömürlülüğü elde etmek için, likiti olmadığında asla içmeye çalışmayın direkt olarak coil yanacaktır.Denemeyin yanmış coil riskiyle karşılaşabilirsiniz. Likit neredeyse bittiğinde, yeniden doldurun veya atın. (Coilini değiştirmek zorunda kalmadan önce, genellikle ne kadar kullandıklarına bağlı olarak, doldurulabilir bir eletronik sigara bölmesinden genellikle bir hafta veya iki kez alabilirsiniz.)

 

   Kullanmış olduğunuz pod mod elektronik sigaralarınızda genel olarak coil yanması nefes sensörü gibi arızalar çıkmaktadır. Bu arızalarla karşılaşmamak için cihazla işimiz bittikten sonra elimizden bırakmadan kapatmak suretiyle kaldırırsak coilimizin yanmamasını ve elektronik sigaramızdan uzun yıllarca faydalanacağımız aşikardır.

   Yukarıda da belirttiğimiz gibi elektronik sigaralar mod ve pod mod olarak ikiye ayrılmaktadırlar bunlar arasında bir seçim yapacak olursak kullanım özelliğimize göre karar vermemiz gerekmektedir. Amacımız sigarayı bırakmak ise podmod cihazlar bizim işimizi görecektir. Bu elektronik sigaraların temel amacı sigara isteğimizi nikotinin doyuruculuğu ile bizlerin sigara içme isteğini kesmesidir.

   Mod cihazlar ise keyfine düşkün daha çok nargile içmeyi sevenlerin tercih ettiği likit seviyesi podmod cihazlara göre daha düşük olan bol duman veren cihazlardır. Her kullanım amacına uygun olarak üretimi yapılan elektronik sigaralar normal sigaraya oranla %95 daha az zararlıdır, sizde sağlığınız için elektronik sigaranızı doğru tercih ederek sağlıklı bir hayata başlangıcınızı yapabilirsiniz. 

Yorumlar

Sevgi Turhan
Sevgi Turhan
09 Kasım 2019, 16:31

Ben pod elektronik sigara aldım likitide hemen bitmiyor, pod mu mod mu derseniz şarj olarak da pod cihazları ben daha çok sevdim, yazı için teşekkürler iyi çalışmalar.

Yorum Yap

WhatsApp