• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
 • 0 (543) 357-2787
 • esigaraservis@gmail.com

Smok Nord İnceleme - Teknik İnceleme - Özellikler - Arızalar Kılavuzu

Smok Nord İnceleme - Teknik İnceleme - Özellikler - Arızalar Kılavuzu

Smok Nord İnceleme - Teknik İnceleme - Özellikler - Arızalar Kılavuzu

12 Kasım 2019, 19:3115683

Smok Nord İnceleme Ve Kullanım Kılavuzu

 2019’da elektronik sigara sektöründe en hızlı büyüyen segment, Pod cihazlar kategorisi oldu. Pod sistemlerin her şeyin ideal kombinasyonuna sahip olması, güçlü ve tatmin edici olmaları, aynı zamanda oldukça taşınabilir ve kullanımının basit olmasıdır. Hatta çakmaklık cebimize dahil girmektedir. Elektronik sigara üreten şirketlerin çoğu aktif olarak yenilikler aramaktadır. Bazı insanlar daha iyi buhar performansı ve daha iyi pil ömrü tercih etmektedir. Hatta insanlar daha kolay özelliklere sahip olan elektronik cihazlar istemektedir. Elektronik sigara alma sebebiniz ne olursa olsun, SMOK Nord hiç şüphesiz piyasaya sürülen en güçlü ve esnek tank sistemi olduğu için tercih edilmektedir. SMOK Nord incelememiz aşağıdaki gibidir.

SMOK Nord Nedir?

SMOK Nord, pod elektronik sigara sistemlerinin basitliği ile gelişmiş modların esnekliği ve gücü arasındaki çizgiyi saran bir elektronik sigaradır. Çoğu tank buharlaştırma sistemlerinde, değiştirilebilen ana bileşen tüm bölmedir. Atomizer coilini gerçekten değiştirmeniz gereken tek bileşen olsa bile tamamen yeni bir tank almanız gerekir. SMOK Nord farklıdır çünkü tank ve atomizer coilini ayrı ayrı değiştirebileceğiniz ayrı parçalardır.

Değiştirilebilir bir atomizer coili olan bir pod sistemi, sabit bir atomizer coili olan bir sistemden biraz daha karmaşıktır. Bununla birlikte, SMOK Nord'un çoğu tank sisteminin sahip olmadığı iki temel faydası vardır.

 • Çoğu zaman, bir coil elektronik sigara sisteminde coil değiştirmek zorunda kalınmasının nedeni, atomizer coilinin yanmasıdır. Tamamen yeni bir tank satın almak yerine atomizer coilini tek tek değiştirebilirseniz, paradan tasarruf edersiniz. Çoğu elektronik sigara tank sistemiyle karşılaştırıldığında, SMOK Nord daha düşük uzun vadeli bir sahip olma maliyetine sahiptir.
 • SMOK Nord, mevcut iki adet farklı atomizer coile sahiptir. Her atomizer coili farklı bir elektronik sigara deneyimi sağlar, bu nedenle SMOK Nord, diğer pod elektronik sigara sistemlerinin yapamayacağı şekilde kullanıcılarının isteklerini karşılamaya çalışan cihazdır.

SMOK Nord Kutu İçeriğinde Neler Var ?

SMOK Nord paketinin içinde aşağıdakileri bulacaksınız:

 • Smok nord pod elektronik sigara sistemi
 • 2 ml likit kapasiteli pod
 • Ağızdan akciğere soluma için 1.4-ohm coil
 • Doğrudan akciğere soluma için 0.6-ohm coil
 • USB şarj kablosu
 • Kullanım klavuzu

SMOK Nord Teknik Özellikleri

 • Pil kapasitesi: 1100 mAh
 • Pod kapasitesi: 2 ml
 • Atomizer coil direnci: 0.6, 0.8 veya 1.4 ohm
 • Aktivasyon: Manuel ateş butonu
 • Boyutlar: 94 x 30 x 18,8 mm
 • Operasyonel güç: 10-15 watt

SMOK Nord Atomizer Coilleri

SMOK Nord'un değiştirilebilir atomizer coil seçeneği en önemli özelliklerinden biridir. Bu özellik, kendi başına bir bölümü hak eder, çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi, SMOK Nord'a taktığınız atomizer coil, elektronik sigara deneyiminiz üzerinde ciddi bir etkiye sahip olacaktır. SMOK Nord kiti iki coil ile birlikte gelir, toplamda dört adet coili bulunur. Bu coiller aşağıda gibidir :

 • Düzenli 1.4-ohm coil (kit ile birlikte verilir): Ağızdan akciğere soluma için standart coil. Yüksek nikotin ve 
 • salt likiti ile en iyi şekilde çalışır .
 • Mesh 0.6-ohm coil (kit ile birlikte verilir): Doğrudan akciğere solumak için standart coil. Çok büyük buhar bulutları üretir ve düşük nikotinli salt likiti ile en iyi şekilde çalışır.
 • Kafes 0.8-ohm coil (isteğe bağlı): Ağızdan akciğere soluma için daha yüksek çıkış coili. Ağızdan akciğere solunmayı tercih ediyorsanız ve bu kitle birlikte verilen 1.4 ohm coil buhar çıkışından memnun değilseniz bu coili satın almak ihtiyacınızı karşılayacaktır.
 • Düzenli 0.6-ohm coil (isteğe bağlı): Doğrudan akciğere soluma için gelenekselleşmiş olan coil'dir. Direkt akciğere solunmayı tercih ediyorsanız ve bu 0,6-ohm coilin sağladığı elektronik sigara deneyiminden memnun değilseniz bu coili satın almak ihtiyacınızı karşılayacaktır.
 • Seramik 1.4-ohm coil (isteğe bağlı): Geleneksel bir pamuk fitili yerine seramik fitili olan sarmal özel bir coil. Seramik, pamuktan daha yüksek bir ısı direncine sahip olduğundan, bu coilin, bir pamuk fitili olan bir coile kıyasla daha yüksek dayanıklılığa sahip olabilir.

SMOK Nord'u Kullanmak Nasıl Bir Şey?

SMOK Nord üzerine yaptığımız incelememizde, bu geleneksel pod sistemlerinden oldukça  farklılık gösteren bir cihaz olduğunu anlayacaksınız. İlk fark, SMOK Nord'un değiştirilebilir atomizer coilinin elektronik sigara deneyiminizin karmaşıklığını biraz artıracağıdır.Fakat kit ile birlikte bizlere ulaşan coilleri deneyip kullanım amacımıza uygun olan sigara ve nargile içimi coili kullanım tarzımıza göre dilediğimiz gibi seçebilme imkanı geleneksel pod sistemlerinden oldukça farlıdır. SMOK Nord coilini değiştirme prosedürünü olabildiğince basitleştirdi.

SMOK Nord'un diğer tank sistemlerinden farklı olmasının ikinci yolu çok daha derin. Temel 1.4 ohm'luk akciğer coilini kullanıyor olsanız bile, muhtemelen Nord'un kullanmakta olduğunuz pod sisteminden çok daha fazla buhar ürettiğini göreceksiniz. Buhar üretimindeki artış salt likitinizi azaltmak isteyebileceğiniz anlamına gelebilir . SMOK Nord küçük bir cihaz olabilir, ancak elektronik sigara endüstrisinin henüz geliştirmemiş olduğu en verimli boyut ve güç kombinasyonunu sunmak için tasarlanmıştır.

SMOK Nord Pili Şarj Etmek :

 

SMOK Nord'u açtığınızda, ilk yapmak istediğiniz şey pili şarj etmektir. Ürünle verilen USB kablosunu bilgisayarınızın USB portlarından birine ve cihazın altındaki şarj portuna takıp. SMOK Nord şarj olurken gösterge lambası kırmızıdan turuncuya ve sonunda yeşile dönecektir. Işık söndüğünde, pil dolacaktır.

SMOK Nord'u kullandığınızda, mevcut pil durumunu kontrol etmek için aktivasyon düğmesine iki kez basabilirsiniz.

 • Işık yeşil renkte yanıp sönüyorsa, kalan pil ömrü yüzde 70'den yüksektir.
 • Işık turuncu renkte yanıp sönüyorsa, kalan pil ömrü yüzde 30-70'tir.
 • Işık kırmızı yanıp sönüyorsa, kalan pil ömrü yüzde 30'un altındadır.

Bölmeyi Doldurma

SMOK Nord tankını doldurmak için, cihazdan çıkıncaya kadar cihazın ağzını hafifçe vurarak başlayın. Bölmenin yan tarafında bir lastik durdurucu göreceksiniz. Durdurucuyu açın ve bölmeyi likit ile doldurun. Sızıntının önlenmesine yardımcı olmak için, hava genleşmesi için bölmede bir miktar yer bırakın. İlk defa yeni bir atomizer coilini kullanıyorsanız, elektronik sigarayı kullanmadan önce on dakika bekleyin. Bu, pamuk fitili, tankdaki salt likiti emmesi için yeterli zamanı vermek içindir. Fitil hala kuru iken elektronik sigaranızı kullanmaya kalkarsanız, pamuğu yakabilirsiniz.

 

Coil Değiştirme İşlemi

SMOK Nord coil değiştirme zamanının geldiğini anlayacaksınız, çünkü cihaz artık bir kez yaptığınız deneyimi, tam bir likit deposu ve tam şarj olmuş bir batarya ile bile size vermeyecektir. Elektronik sigaranızı kullandığınızda ağzınızda yanmış bir tat tespit edebilir veya cihazın buhar üretiminin azaldığını görebilirsiniz. Likitinizi bitirdiğinizde, coilinizi SMOK Nord'dan çıkarın ve ters çevirin. Coilin bölmesinin alt tarafında coili göreceksiniz. Eski coili, bölmeden çıkarmak için düz olarak yukarı çekin. Kullanıma yeni bir coil takmak için, yeni coilinizin maruz kalan fitil deliğinin içerisine her birine az miktarda salt likit damlatılmalıdır. Bu, coili doldurur ve salt likitinizi tanktan daha hızlı emmesine yardımcı olur. Yeni coilinizi bölmenin altına itin ve bölmeyi normal şekilde doldurun. Elektronik sigara kullanım işlemine başlamadan önce yeni coilin fitilinin tamamen salt likiti çekmesi ve hazır hale gelmesi için on dakika bekleyin.

SMOK Nord Cihaz Açılışı

Bu noktada, şarj ettiğimiz batarya, tankımız ve taktığımız atomizerimiz ile SMOK Nord'u çalıştırmak için hazırsınız. Cihazı bekleme modundan çıkarmak için, ateş düğmesine beş kez hızlıca basarak başlatın. Elektronik sigaranızı içinize çekmeye başladığınızda, havayı solurken düğmeye basılı tutun. Ağızdan akciğere soluma için bir coil kullanıyorsanız, sigara içiyormuşsunuz gibi cihazı hemen öksürmeye başlamanız normaldir. Doğrudan akciğer coili kullanıyorsanız, buharı doğrudan ciğerlerinize çekeceksiniz.

SMOK Nord Coil Ömrü Nasıl Geliştirilir

SMOK Nord'u kullandığınızda, salt likit haricindeki maliyetiniz, coilin maliyeti olacaktır. Bu nedenle, SMOK Nord'dan mümkün olan en iyi coil ömrünü elde etmek için,  SMOK Nord'un coilinin ömrünü en üst düzeye çıkarmak için sizlere üç adet kesinlikle bilinmesi gereken ipuçları şunlardır.

 • Uygun duman performansı için nefes alıp verme (teneffüs tekniğini) kullanın. Coilin salt likit ile taşmasını önlemek için yavaş, yumuşak nefeslerle nefes alın.
 • Her puftan sonra, coilin kendisini daha fazla salt likit ile doldurması için zaman vermek için birkaç saniye bekleyin. Hemen ateşleme yaptığınızda fitili yakma riskiniz artacaktır.
 • Pod'u dolu tutun. SMOK Nord'un yarı saydam penceresinden, salt likitin ne zaman azaldığını görmeyi kolaylaştırır. Fitilin kurumasını ve yanmasını önlemek için boşalmadan önce mutlaka salt likit doldurulmalıdır.

 

Yorumlar

Filiz demir
Filiz demir
24 Ocak 2020, 21:51

Elektironik sigarayı direk telofon şarjına takın dendi.taktım.kaç saatte şaj olur

Türkan peksoy
Türkan peksoy
09 Kasım 2019, 16:03

Arkadaşımın önerisi ile aldım kullandım, tasarımı gayet şık ve çakmak gibi at çantaya kullan sigaradan kurtulmak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Ferdi Özkul
Ferdi Özkul
01 Ekim 2019, 10:42

smok nord kullanıcısıyım ve gerçekten tek kelime ile harika bir cihaz, şiddetle tavsiye edilir, ben nargile coilini kullanıyorum

Yorum Yap

WhatsApp