• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (543) 357-2787
  • esigaraservis@gmail.com

WISMEC Reuleaux RX2/3 Mod Teknik İnceleme - Özellikler - Kullanım İpuçları.

WISMEC Reuleaux RX2/3 Mod Teknik İnceleme - Özellikler - Kullanım İpuçları.

WISMEC Reuleaux RX2/3 Mod Teknik İnceleme - Özellikler - Kullanım İpuçları.

21 Kasım 2019, 14:533163

WISMEC Reuleaux RX2/3 Mod Teknik İnceleme - Özellikler - Kullanım İpuçları-

   Elektronik sigara kullanıcılarının büyük bir kısmının bildiği ve kullandığı mod olan Wismec Reuleaux RX 2/3 oldukça başarılı ve kaliteli bir modeldir. İnternetteki bir çok atomizer videosunda bu ürüne denk gelip kullananları izleyebilirsiniz bunun en büyük sebebi kullanan kişilerin farklı bir ürün ihtiyacı duymamasıdır. 2 pilli olarak kolay taşınır 3 pilli olarak yüksek performans ve uzun süreli kullanım sağlamaktadır.

   Reuleaux RX 2/3, JayBo tarafından tasarlanan ve Wismec tarafından üretilen Reuleaux serisinin güncellenmiş bir versiyonudur. İlginç bir şekilde, bu cihaz size iki veya üç pil kullanma seçeneği sunan bir yedek arka kapak ile birlikte gelir. Cihaz, iki pil ile kullanırken 150W ve üç pil ile kullanırken 200W'a kadar maksimum çıkış sunar.  

   Wismec Reulaux RX 2/3 modun V4.13 güncellemesi ile birlikte çıkış gücü 250W olarak değiştirilebilir, kullanıcıya özel logo eklentisi yapılabilir ayrıca ön ısıtma fonksiyonu da mevcuttur.

   Wismec RX 2/3 paket içeriğinde Mod 3 pil kapağı takılı, 2 pil için arka kapak, usb kablosu ve kullanım klavuzu ile birlikte gelir.

Wismec Reulaux RX2/3 Özellikleri:

   

Çinko Alaşımlı Yapı ile bu mod ağırlık azaltılması yapılmış kullanım taşıma için oldukça güzel bir avantaj elde etmiş durumda.

   Yaylı 510 Atomizer Bağlantı Noktası ile atomizer tanıması ve teması oldukça sağlam duruyor, atomizer bağlantısı ne kadar iyi yapılır ise akım geçişi o kadar güvenli olur ufak ısınma sorunları yaşanmaz.
 
   Çıkış Modu: Değişken Watt / Sıcaklık Kontrolü Nikel / Sıcaklık Kontrolü Titanyum / Sıcaklık Kontrolü Paslanmaz Çelik / TCR Modu 
Wismec Reulaux RX 2/3 mod kullanıcılar için çoklu çıkış sistemini kullanır watt modu ile kanthal yada hazır coillerin kullanılabildiği gibi TC modları ile Nikel-Titinium-Paslanmaz Çelik teller de kullanılabilir.
TC Modunda sıcaklık değerleri kullanılabilir fakat hazır coiller yada kanthal yapılı clapton tellerde bu durum diğer elektronik sigara ürünlerinde olduğu gibi kullanılamaz.
 
Çıkış Gücü: 1-150W (2 pil ile) / 1-200W (3 pil ile)
Reulaux RX 2/3 mod çıkış gücü 2 pil ile 150w olması yeni kullanıcılar yada tam bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için biraz düşük gelebilir. Son çıkan elektronik sigara ürünlerinde bile 150W gibi bir değer hazır coiller ile kullanılmıyor, Watt değerinin yüksek olması aslında sadece batarya kapasitesinden kaynaklı olduğu belli bir gerçektir.
Çıkış Voltajı: 2 pil ile 6V - 3 pil ile 9V
Wismec Reulaux RX 2/3 mod voltaj çıkış göstergesi ile bir çok coilin üzerinde yazan Volt değerlerinin kullanılmasını kolaylaştırmaktadır.
 
Direnç Aralığı: Sıcaklık Kontrol Modları için 0.05-1.5ohm TC modları ile Nikel-Titinium-Paslanmaz Çelik teller de kullanılabilir. 
Direnç Aralığı: Değişken Watt Modu için 0.1-3.5ohm Hazır coiller yada Kanthal yapısında olan teller için uygundur.
Sıcaklık Aralığı: 100-315 ° C / 200-600 ° F
Büyük OLED Ekran ile ekranda ısı - watt - volt - coil ohm - çekilen akım - batarya durumları oldukça net görülebilmektedir. 
 
Wismec Reulaux RX 2/3 mod ön kısımda bulunan Jaybo yazılı ateşleme tuşunun alt kısmında geniş oled ekranı bulunur, alt kısımdaki + - butonları ile menü de gezinmek oldukça kolaydır. Micro USB port ile yazılım güncellemesi yapılabilir yada bilgisayar powerbank gibi cihazlardan şarj edilebilmektedir. 3 pilli olarak şarj 3000mah pillerde oldukça zor olduğu gibi çok uzun süreceğinden önerilen bir durum değildir.
 
Wismec Reulaux RX 2/3 mod alt kısmında bulunan çıkıntısız batarya butonu ile 2 pil yada 3 pil ile kullanabileceğimiz kapakları oldukça kolay bir şekilde kullanabiliriz.
Modun alt kısmında bulunan havalandırma kanalları elektronik sigara kullanıcılarının son zamanlarda oldukça aradığı bir ayrıntıdır. Ekleme yapmak istediğim bir konu var ki patlayan cihaz değil pildir ve kaliteli pillerde patlama görülmemiştir. Bugüne kadar patlayan cihazlara bakıldığı zaman %99 gibi büyük bir çoğunluğu oldukça eski korumasız mekanik modlarda görülmüştür.

Temel Özellikler:
Tercihe Bağlı Yüksek Güç Çıkışı: İki pil ile maksimum çıkış gücü 150W iken 3 pil ile 200W a ulaşabilir, fakat normal kullanım ve pil tasarrufu için 2 pil yeterli olacaktır. Ve maksimum çıkış voltajı sırasıyla 6V ve 9V' tur.
Wismec Reulaux RX 2/3 Mod İpuçları:

Arka kapak kapatılmadan cihaz kullanımı olmayacaktır.
Ekran kilidi: Cihaz açıkken, ateşleme butonuna ve sol düzenleme tuşunu basılı bir şekilde tutun. ekran açılır yada kapanır.
Tuş kilidi işlevi : cihaz açıkken, aynı anda iki düzenleme düğmesine basın. Bu tuş kilidi ve tuş kilidi açılır yada kapanır.
Ekran Çevirme: kapatma durumunda aynı anda sol ve sağ düzenleme düğmelerine basılarak, ekran görüntüsü 180 derece döner. Daha sonra bu işlem boyunca ekranı iki tür açıyla inceleyebilirsiniz.
Yeni bir atomizer bağladığınızda veya mevcut atomizerin bağlantısını kesip yeniden bağladığınızda,cihaz bu değişikliği onaylamanızı isteyecek ve bir mesaj "Yeni Bobin Sağ, Aynı Bobin Sol ". Yeni bir atomizerin takıldığını doğrulamak için sağdaki düzenleyici düğmeye basın. Aynı atomizörün yeniden bağlandığını onaylamak için soldaki düzenleme düğmesi. *
Normal bobin veya kullandığınız bobin direncini kullanırken 1.5ohm'den daha yüksek ise TC modlarında olan Cihaz otomatik olarak VW moduna geçecektir.
 
 
Wismec Reulaux RX 2/3 Mod Koruma Yöntemleri:
 
10 Saniye ateşleme koruması Koruma: Güç düğmesine 10 saniyeden fazla basıldığında, çıkış kapanacak ve OLED ekranında Over 10s Protection görünecektir.
Sıcaklık Koruması: TC modlarında, bobinin gerçek sıcaklığı sete ulaşırsa sıcaklık, cihaz "Temp Protection" gösterir.
Zayıf Pil Uyarısı: VW / TC modunda, bir atomizer ile kurulan cihaz çalışırken ve voltaj çalışırken pil 2.9V altında, cihaz "Weak Battery" gösterir. Bu arada, çıkış gücü buna göre azalacaktır.
Düşük Güç Uyarısı: Pilin gücü% 10'un altındaysa, ekrandaki güç simgesi yanıp söner.
Dengesiz Uyarı: Maksimum ve minimum hücre voltajı arasındaki fark eşit ya da daha büyük olduğunda 0.3V'den. USB'yi taktıktan sonra OLED ekranı “imbalanced Batteries” i gösterir . Daha sonra lütfen taze şarj edilmiş hücrelerle şarj etmek veya değiştirmek için hücreleri çıkarın.
USB Uyarısını Kontrol Et: USB şarj cihazının voltajı eşit olduğunda veya 5.8V'den büyükse, OLED ekranı ''Check USB Adapter'' yazısı gelecektir. USB kablosunu yada şarj ünitesini kontrol ediniz.
Şarj hatası uyarısı: şarj durumunda herhangi bir akım kesildiğinde, eski ekran ''Charge Error'' bildirimi gelecektir.
Pil uyarısını kontrol et: Hücrelerden biri doğru yüklenmediğinde, eski ekran '' check battery '' ibaresini görüntüler.
Atomizer Uyarısı Yok: Cihaz bir atomizer algılamıyorsa. OLED ekran “No Atomizer Found” görüntüleniyor.
Atomizer Düşük Uyarısı: Atomizörün direnci VW modunda O.1ohm'den düşük veya daha düşük olduğunda TC modlarında 0.05ohm. OLED ekran "Atomizer Low" gösterecektir.
Atomizer Kısa devre Koruması: Atomizer kısa devre oluştuğunda, OLED Ekranı “Atomizer Short” ı gösterir.
Sıcaklık uyarısı: Cihazın iç sıcaklığı 70 ° C'nin üzerindeyse, çıkış otomatik olarak kapanacaktır. Ekranda “Device Too Hot” mesajı görüntülenir.
 
www.elektroniksigaratamiri.com

Yorumlar

Ela seven
Ela seven
28 Kasım 2019, 19:21

Çok severek kullandığım elektronik sigaramı yanlışlıkla yere düşürdüm ekranı açılmıyor. Bu wismec'lerin tamirini yapıyor musunuz ?

Adem Turhal
Adem Turhal
22 Kasım 2019, 19:16

Merhaba benim makinam çok fazla ısınıyor nedeni nedir acaba ?

Hakan Pakdemir
Hakan Pakdemir
21 Kasım 2019, 17:28

Benimde yaklaşık 2 hafta önce elime ulaştı severek kullandığım bir cihaz. İki pilli bir cihaz arıyordum gerek ekranı gerek malzeme kalitesi çok hoşuma giderek aldım. Eğer DNA veya Yihi çip olsun demiyorsanız sizde iyi bir tercih yapmışsınız. Elimden düşmemesine rağmen 1.5-2 gün gidiyor bana %100 doluyken piller.

Yorum Yap

WhatsApp