• Hocaalizade Mahallesi Ressam Bursalı Şefik Caddesi No 13 Nur Han İş Hanı Kat 4 D: 7 Heykel / Osmangazi / Bursa
  • 0 (533) 629-2787
  • esigaraservis@gmail.com

Sık Sorulan Sorular

Marka model farketmeksizin hemen hemen bütün elektronik sigaraların tamiri yapılabilmektedir, bazı istisna modeller haricinde.. Hariç tutulan modeller arasında, hemen hemen tüm markaların giriş seviyesinde ki modeller sayılan ''pen'' olarak bilinen, kalem şeklinde, bataryaları çıkarılamayan, kullan at diye tabir ettiğimiz elektronik sigaralardır. Bunlar elektronik sigaraya yeni başlayanlar için başlangıç seviyesi, uygun fiyatlı, dış kasası açılamayan, çok basit devrelerden oluşan cihazlardır. Bu cihazların dış yüzeyi bazen çelik,  bazen çok sert metallerden yapılmış olup pres sistemiye kapatılmıştır, örneğin kalem tarzı esigara kulanan birinin, tamir gerektiren bir olayla karşılaması halinde, örneğin ateşleme düğme arızaları - şarj soketi arızaları - bataryanın ömrünü tamamlaması gibi..vb sorunlarda, kullanıcının tamir ihtiyacında, elektronik sigara üreticileri, daha üst model bir elektronik sigaraya geçmesi planlanmaktadır.  
Anlaşmalı olduğumuz belirli bir kargo firması şimdilik yok, kargo ücretleri müşteriye ait olmak üzere belirtmek isterizki PTT kargo taşıma ücretleri diğer firmalara çok daha uygun fiyatlara taşıma yapmaktadır. 
Evet teknik servisimizde yapılan tüm elektronik sigara tamir işlemlerinin 3 ay yasal olarak garantisi bulunmakta, ayrıca onarım yapılan aynı noktada arızanın işçilik problemlerinden tekrarlamış olması durumunda, kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmakta ve ücretsiz olarak tamirin yapılmasından sorumludur. Garanti kapsamındaki elektronik sigaralarınızın aynı arızayı tekrarlaması durumunda mutlaka cihazı firmamıza göndermeden önce, bizimle iletişime geçmeli ve direktifler doğrultusunda garanti süreci devam edecektir.
18 yıllık elektronik onarım konusunda ki tecrübelerim, son 5 yıl içinde sigaradan kurtulma isteği ile normal sigaradan elektronik sigaraya geçişim ile başladı, elektronikçi olmanın vermiş olduğu, kaliteliyi araştırma ve bulma dürtüleri beni piyasada irili ufaklı, pahalısı, ucuzu olmak üzere tüm marka ve model elektronik sigaraları kullanarak, deneyerek test etmeye yöneltti. Elektronik sigaraları kullandıkça bazı sorunlar arızalar ile karşılaştık, ilk başlarda kendi elektronik sigaralarımızı tamir etmenin ötesine geçmek gibi bir planımız yoktu fakat elektronik sigara sektörünün son derece hızlı büyümesi ve elektronik sigaraların tamirini yapan profesyonel bir kuruluş olmayışı, bizi bu sektörün açığını kapatma yönlendirdi ve firma olarak, elektronik sigaraların onarım işini listemize 2015 yılında ekledik. Türkiye'de Elektronik Sigara Tamiri konusunda ki ilk ve tek profesyonel firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Elektronik Sigaralar ilk piyasaya çıktığı zaman çok basit sistemlerden oluşmaktaydılar, örneğin bataryadan çıkan enerji ateşleme düğmesine oradanda atomizere direk ulaşırdı.. bu sistemlerde hiç bir güvenlik öncelmi olmadığı için mekanik mod olarak adlandırılırdı.Bu tarz elektronik sigaralarda hiç bir güvenlik önlemi bulunmamasının yanı sıra, yeni ortaya çıkmış elektronik sigara furyasına sarılan sigara tiryakileri bu cihazları tam olarak nasıl kullanacakları hakkında hiç bir bilgiye sahip değildi, ancak e-sigara sektörünün teknolojik gelişmeye hızlıca ayak uydurması ve e-sigara patlamalarında yaralananların sayısında ciddi bir artış olması sebebi ile bu basit mekanik mod sigaralar yerini hızlıca, mikroişlemci ile kontrol edilen, ısı ve kısa devre sensörleri barındıran, otomatik olarak enerjiyi kesebilen akıllı cihazlara dönüşmeyi başarmıştır.. Şimdilerde ise kullanım talimatlarına uygun kullanıldığında patlama gibi bir durum asla söz konusu olmamaktadır.
Elektronik sigara tamiri yaptığını iddia eden bazı kişi ve kuruluşlar, bozuk elektronik sigaralarınızı mekanik sistemlere dönüştürerek kullanabileceğinizi iddia etmektedirler. Peki nedir bu mekaniğe dönüştürme olayı ? Bir önceki madde içinde belirttiğimiz gibi yeni nesil elektronik sigaralar bir çok güvenlik ve devre kesici sensörler içermektedirler, amatör kişi ve kuruluşlar para kazanmak uğruna, hayatınızı tehlikeye atarak, sizin onayınız üzerine elektronik kontrol kartını sensörleri ve koruma modüllerini devre dışı bırakarak, bataryadan gelen enerjiyi doğrudan atomizere kontrolsüz olarak göndermekte ve tüm aşırı ısınma ve patlama tehlikeleri ile sizi karşı karşıya bırakmaktadır. Elektronik onarım ve teknik bilgi yoksulluğundan kaynaklanan bu sorumsuz davranışların bedelini ciddi yaralanmalar ile belkide mekanik sisteme çevrilmiş elektronik sigaranızı kullanırken patlaması sonucu yüzünüzü,hayatınızı kaybetmenize sebebiyet verecek kadar tehlikeli bir olaydır. Her işi ustasına, uzmanına bırakmak yerinde bir davranış olacaktır, eğer bir elektronik sigara tamircisi, elektronik sigaralarınızı mekank mod sisteme çevirebileceğinden bahsediyorsa, yapmanız gereken şey oradan uzaklaşmak olacaktır çünkü bulunduğunuz amatör serviste her an bir mekanik sigara patlayabilir.
Elektronik sigaralar çok çeşitli marka ve modellerden oluşmaktatır, yeni teknoloji olarak adlandırdığımız orta düzey elektronik sigaralar ortalama 4 yıl kullanılabilmesi için tasarlanmışlardır, tabiki bu süre kullanım talimatlarına uyulduğunda ve likit dolumu esnasında atık, akıntı likitin cihaz içine, kontrol devrelerine gitmemesi şartı ile uzun yıllar kullanılabilir. Her likit dolumunda cihaz bakım ve temizliği yapılması esastır.
WhatsApp